Categories Porady

Czy warto zainwestować w sandały profilaktyczne dla dzieci?

Wybierając buty dla dziecka z pewnością zwracają Państwo uwagę na wiele elementów. W naturalny sposób pierwszym z nich – choć nie jedynym – jest ich wygląd. Parząc zaś z perspektywy dziecka ważne jest, żeby buty były wygodne, żeby dobrze się w nich biegało. Dla rodziców równocześnie oczywistym jest to, żeby nowe buty pomagały stopom dziecka prawidłowo się rozwijać. Tu pojawia się pytanie: czy warto zainwestować w sandały profilaktyczne dla dzieci? Odpowiadając na to pytanie należy pamiętać, że dobrze dopasowany but „pilnuje” tego, by stopa przez cały czas pozostawała w prawidłowym ustawieniu. Od tego zależy postawa całego ciała Państwa pociechy. Nieodpowiednio dobrane buty dla dziecka mogą nieść poważne konsekwencje w przyszłości, a wiadomo zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ten argument przeważa za zakupem profilaktycznych butów dla dzieci wpływających na postawę ich całego ciała.

 

Zalety obuwia profilaktycznego dla dzieci

 

Butów profilaktycznych nie należy mylić z butami ortopedycznymi. Po pierwsze buty ortopedyczne dla dziecka rodzice kupują na zalecenie lekarza. Ich zadaniem jest korekta istniejących już wad oraz zapobieganie pogłębiania się istniejących deformacji stóp, zaś obuwia profilaktycznego dla dzieci zaletą jest to, że zapobiega ono potencjalnie mogącym się pojawić w przyszłości wadom.

Ich zadaniem jest wspieranie prawidłowego rozwoju kończyn dolnych Państwa dzieci, a co za tym idzie zapobiegają powstawaniu różnych uciążliwych wad m.in. płaskostopia, czy już w dorosłym życiu haluksów. Ich zaletą jest także to, że przy zastosowaniu odpowiedniej wkładki lub modyfikacji (pronacji czy supinacji) mogą ono wspomóc korektę stóp.

Rodzice często zastanawiają się wybierając buty profilaktyczne dla dzieci, na co zwrócić uwagę. Ważne jest to przede wszystkim przy wyborze obuwia na lato, bo zazwyczaj sandały sprawiają wrażenie, że są mniej stabilne niż buty pełne, np. trzewiki, kozaki. Przeglądając oferty kolejnych sklepów warto zwrócić uwagę na sandały profilaktyczne w danielki.sklep.pl, które  posiadają podeszwy styrogumowe z obcasem Thomasa. Jest to delikatne kilkumilimetrowe podwyższenie wysokości, które zmienia sposób i siłę obciążania stref wzrostowych kończyn dolnych. W konsekwencji zapobiega to koślawieniu się pięty, dodatkowo sandały te posiadają szerokie noski pozwalające na swobodne poruszanie palcami. Co więcej, dołączona została do nich profilowana skórzana wkładka, która gwarantuje najwyższy komfort ich użytkowania.

 

Ważna jakość wykonania

 

Znaczenie ma również materiał, z jakiego dziecięce sandały zostały wykonane. Jeśli jest to delikatna skóra – elastyczna i miękka – mogą mieć Państwo pewność, że obuwie to odpowiednio dopasowuje się do budowy anatomicznej stopy malucha, otulając ją i podtrzymując, a to sprawi, że sandały spełnią swoją profilaktyczną rolę. Warto również zwrócić uwagę, czy sandały mają niewielkie otwory po bokach. Ten zdawałoby się jedynie dekoracyjny element zapewnia odpowiednią wentylację w ciepłe dni, to zaś minimalizuje pocenie się stóp i co istotnie zapobiega ocieraniu skóry o materiał.

 

Ważne z pewnością dla Państwa jako rodziców jest to, by cała stopa dziecka była ułożona we wewnętrzu buta i „nie przemieszczała się”. Zdają sobie z tego sprawę również projektanci i producenci obuwia, którzy tworząc ten jakże potrzebny rodzaj sandałów zadbali, żeby ciężar ciała w obuwiu profilaktycznym rozkładał się równomierne na powierzchni stóp. Spełniając ten warunek dali rodzicom pewność, że stawy dziecka są w jedynie w minimalnym stopniu narażone na trwałe uszkodzenia. Dodać warto, że sandały profilaktyczne w danielki.sklep.pl doskonale amortyzują stopy i  przytrzymują je wewnątrz buta, to zaś zapobiega różnorodnym urazom czy kontuzjom.

 

Dla dziewczynek i dla chłopców

 

Odpowiednio dobrane profilaktyczne buty dla dzieci wpływ na postawę ciała, ale i budowanie zmysłu estetycznego dziecka. Ze względu na swoje zadania buty te są wykonane z najwyższej jakości skóry – miękkiej, elastycznej. Projektanci obuwia wiedzą, że dzieci lubią ładnie wyglądać, dlatego dla dziewczynek proponują modele w różnych wzorach i kolorach – klasycznych oraz wielobarwnych ozdobione fantazyjnymi detalami, np. napisami, kwiatuszkami, haftowanymi słoneczkami. Dla chłopców zaś proponują sandały w granatowe, niebieskie, czerwone, które ozdobili w aplikacje w kształcie autek, słońca oraz napisu „OK”. Sandały zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców są sznurowane, co nie tylko dodaje im kunsztu, ale i zapewnia lepszą stabilizację stopy oraz stawu skokowego dziecka niż w przypadku zapięć na rzepy.