Categories Porady

Kocyki dla niemowląt – jakie wybrać i dlaczego to tak ważne?

W każdej wyprawce niemowlaka znajduje się choć jeden kocyk. Ten produkt pełni wiele różnych funkcji dlatego towarzyszy dziecku już od chwili narodzin. Jednak wybór odpowiedniego kocyka ma ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu malca.

Duża dostępność kocyków dla niemowląt na rynku sprawia, że rodzice stają przed dużym dylematem. W końcu skąd wiadomo jakie kocyki dla niemowląt wybrać z tak ogromnej oferty. Nieodpowiedni kocyk może podrażnić delikatną skórę maleństwa. Ponadto istnieje także ryzyko przegrzania, zmarznięcia lub nadmiernego pocenia się dziecka przykrytego kiepskiej jakości materiałem. Z tego powodu warto dowiedzieć się, z jakiego materiału kocyki będą odpowiednie dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Jaki materiał kocyka będzie odpowiedni?

Przy wyborze kocyka dla dziecka należy kierować się materiałem wykonania. Produkty wykonane ze sztucznych materiałów będą nadmiernie przegrzewać dziecko, nie pozwalając skórze oddychać. Może to doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji wśród najmłodszych. Ponadto sztuczny materiał może uczulać i podrażniać delikatną skórę. Zatem jakie wybrać kocyki dla niemowląt, aby zagwarantować dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas użytkowania? Najlepiej wybierać materiały naturalne, które oddychają i nie wywołują reakcji alergicznych. Jednym z klasycznych wyborów jest kocyk bawełniany o dużych właściwościach oddychających i odprowadzających wilgoć. Ponadto materiał bawełniany jest wytrzymały, delikatny dla skóry i hipoalergiczny. Można go prać w wysokich temperaturach bez ryzyka uszkodzenia lub blaknięcia. Innym coraz bardziej popularnym materiałem świetnie sprawdzającym się dla najmłodszych jest bambus. Kocyk bambusowy doskonale ogrzewa ciało, jednocześnie go nie przegrzewając. Ponadto ma doskonałe właściwości oddychające, antybakteryjne i hipoalergiczne. Latem może zagwarantować dziecku ochłodę bez przegrzewania — włókna bambusowe mają niższą temperaturę niż otoczenie, dzięki czemu zapewniają ochłodę. Dodatkowo nie wchłania zapachów i jest wyjątkowo miękki. Równie ciekawym wyborem jest kocyk muślinowy, który jest wyjątkowo delikatny, miękki i cienki. Pozwala skórze oddychać i może służyć jako kocyk, pieluszka lub okrycie do wózka. Popularne są także kocyki bambusowe dzianinowe mające strukturę swetra. Jest to ciekawe rozwiązanie zapewniające wszystkie właściwości bambusa. Mają duże oczka, dzięki czemu zapewniają większą oddychalność. Kolor i wzór kocyka dobierany jest według upodobań, interesujące i modne kocyki dla niemowląt w bobaskowo.sklep.pl wykonane z wysokiej jakości materiałów pozwolą na znalezienie odpowiedniego kocyka dla każdego maleństwa.

Kocyki dla niemowląt — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szukając kocyka, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę oprócz materiału. Oczywiście rodzaj tkaniny użytej do wykonania produktu jest jednym z najistotniejszych kryteriów, jednak niektórym elementom także należy się przyjrzeć. Ważne, aby dziecięcy kocyk miał odpowiedni certyfikat świadczący o bezpieczeństwie i jakości użytych materiałów. Dzięki temu rodzic będzie miał pewność, że produkt jest rzeczywiście wykonany z podatnego materiału i jest bezpieczny dla dziecka. Na co zwrócić uwagę w kocyku dla niemowląt — również wielkość kocyka ma znaczenie. Dla noworodków wystarczą malutkie kocyki, dostosowane do ich wzrostu jednak starsze dziecko będzie potrzebowało czegoś większego. Ponadto mały kocyk może się sprawdzić lepiej w podróży, nie zabierając tyle miejsca co duży. Należy się także zastanowić, do czego będzie używany taki produkt? Do okrywania dziecka lub używania jako maty na podłogę wystarczy zwykły kocyk, jednak do szczelnego opatulenia ciekawszym wyborem może być koc z kapturem chroniący także głowę dziecka przed zmarznięciem. Oczywiście dużym problemem może być także wybór koloru i wzoru, zwłaszcza przy tak dużym asortymencie. Jednak ten dylemat każdy rodzic może rozwiązać sam, wybierając taki który będzie odpowiadał indywidualnym upodobaniom jego i dziecka. 

Kocyk dla niemowlaka — praktyczna część wyprawki

Kocyk niemowlęcy ze względu na mnogość funkcji, jakie może pełnić — jest niezwykle praktycznym elementem wyprawki. Przydaje się zarówno w podróży, jak i na spacerze do okrycia malca w wózku. Dobrze się sprawdza jako mata do izolacji podłogi, na której bawi się dziecko. Może być także wykorzystywany jako kołderka do łóżeczka. Niektóre dzieci lubią się kocykiem także bawić. Z tego powodu kocyka nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Tylko gdzie kupić kocyki dla niemowląt? Takie produkty można znaleźć we wszystkich sklepach z artykułami dla dzieci. Dostępne są także w sklepach internetowych. Warto jednak wybierać produkty wysokiej jakości z odpowiednimi certyfikatami jak np. modne kocyki w bobaskowo.sklep.pl, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort dziecku.