Categories Porady

Czym jest dynamics 365?

Dynamics 365 to nowa generacja aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics. Wspierają one różne przedsiębiorstwa w sprawie transformacji, rozwoju i poszerzania działalności. W tym artykule wytłumaczymy dokładnie jak działa Dynamics 365 i w jakich sytuacjach się sprawdza. 

Microsoft 365 – co to jest?

Dynamics 365 działa w chmurze, on-premise albo hybrydowo. Jest przede wszystkim elastyczny i zaprojektowany tak, aby wdrażanie aplikacji było proste i przejrzyste dla użytkownika. Dodatkowo jest możliwość korzystania na początku tylko z jednej aplikacji i płacenie tylko za te funkcje, z których się korzysta. Dynamics 365 ma płynną integrację z aplikacjami produkcyjnymi oraz biznesowymi, dlatego jest rozwiązaniem bezproblemowym. Interoperacyjność aplikacji sprawia, że biznesowe systemy nie wymagają przeskakiwania między aplikacjami i otwartymi oknami. 

W przypadku korzystania z Dynamics 365 w chmurze, mamy zapewnioną niezawodność jednego z najszybszych superkomputerów na świecie. Inwestycja Microsoft w to rozwiązanie była ogromna i jest niezwykle rozwinięta. Modernizacja infrastruktury chmurowej sprawiła, że opóźnienia w działaniu są zmniejszone nawet dziesięciokrotnie, a chmura Microsoft Azure zapewnia uruchamianie usług sztucznej inteligencji, aplikacji i usług kognitywnych na sieciach neuronowych, czyli najbardziej nowoczesnych. 

To zdecydowane usprawnienie działań w wielu zakresach. Można zautomatyzować działania finansowe, sprzedażowe, a także operacyjne. Było to głównym założeniem Dynamics 365. Z łatwością można dopasować rozwiązania do branży, w której działamy, dlatego jest to niezwykle wszechstronne rozwiązanie. 

Microsoft Dynamics 365 – do czego służy?

Microsoft Dynamics 365 może przynieść długofalowe korzyści dla codziennego funkcjonowania biznesu. W przypadku większości przedsiębiorstw, wdrożenie tego nowoczesnego rozwiązania chmurowego wspierającego zarządzanie przynosi pozytywne skutki przede wszystkim w obszarach takich jak:

  • zautomatyzowanie procesów 
  • bardziej sprawny przepływ danych
  • Scentralizowane zarządzania wszelkimi danymi

Z pomocą Microsoft Dynamics 365, realizacja codziennych wyzwań oraz zadań, takich jak tworzenie faktur czy zamówień zakupu przebiega bez komplikacji i znacznie szybciej. Jest mniejsza szansa na popełnianie błędów, dlatego np. faktury szybciej trafiają do Klientów, co wpływa bezpośrednio na pozycję firmy i zaufanie do niej. Możemy też znacznie sprawniej przyjmować płatności. 

Kolejną możliwością jest usunięcie barier komunikacyjnych pomiędzy poszczególnymi działami firmy. Wpłynie to rzecz jasna na zwiększenie wydajności oraz szybszą realizację zamówień, zaczynając od etapu produkcji, przez wygenerowanie dokumentu sprzedaży, aż po przygotowanie dostawy oraz wysłanie faktury do odbiorcy. 

Wiele przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest scentralizowane zarządzanie danymi. W odpowiedzi na tę potrzebę powstało właśnie rozwiązanie Microsoft Dynamics 365.

Microsoft Dynamics 365 – dlaczego warto?

Wdrożenie systemu Dynamics 365 może przenieść firmie szereg korzyści. Główną zaletą jest ułatwienie wprowadzania automatyzacji procesów i ułatwienie ich przepływów. Duża część klientów jednak podejmuje decyzję o wypróbowaniu Dynamics 365 ze względu na centralizację danych, która w obecnych czasach jest niezwykle ważna. Konsolidacja danych oraz wgląd zarówno w historię, jak i bieżące informacje zdecydowanie ułatwia pracę z klientem.

Wsparcie w tych procesach jest możliwe na wielu obszarach działalności, nie tylko w obsłudze klienta. Przedsiębiorstwa korzystają również z rozwiązania na poziomie sprzedaży, Field Service, Project Service Automation, a nawet w marketingu. Korzyści? Sprawne zarządzanie finansami, relacjami, projektami, łańcuchem dostaw, zasobami ludzkimi i wiele więcej. To ogrom możliwości, który zdecydowanie warto wypróbować w każdym biznesie, niezależnie od obszaru działań. Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań dla swojej firmy, koniecznie sprawdź: https://inlogica.com/posts/3.