Categories Budownictwo

Gdzie wynająć rusztowanie w Opolu?

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek prace budowlane bez zastosowania rusztowań. Rusztowania wykorzystywane są nie tylko przy typowych robotach budowlanych, ale również przy instalacyjnych czy wykończeniowych. Ogólnie rzecz ujmując, rusztowania znajdują swoje zastosowanie przy wielu pracach wykonywanych na wysokościach. Wyróżnić można kilka rodzajów rusztowań. Dlatego istotne jest, aby wiedzieć, czym się kierować przy wyborze konkretnego typu.

Funkcje rusztowań

Jak wspomniano, firmy wynajmujące rusztowania oferują przynajmniej kilka ich rodzajów. To, jaki konkretny model powinno się wybrać, zależy od tego, do jakich prac ma on zostać zastosowany. Wymienić można tu choćby rusztowania wolnostojące, jak i rusztowania jezdne. Dostępne są również takie, które da się zamocować na budynkach. Najczęściej rusztowania wykorzystywane są przy pracach realizowanych na zewnątrz. Co jednak ważne, dostępne są również i takie, które wykorzystuje się wewnątrz budynków.

Rodzaje rusztowań

Wśród wielu rodzajów rusztowań wymienić można też m.in. rusztowania ramowe, stojakowe, modułowe, wspornikowe czy kozłowe. Zwykle produkowane są one z aluminium. Spotkać jednak można także konstrukcje wykonane z drewna czy ze stali. Z wymienionych rodzajów rusztowań najpowszechniej stosuje się te modułowe oraz stojakowe. Modułowe najczęściej stosuje się w przypadku prac remontowych oraz konserwacyjnych. Charakteryzuje je to, że ich konstrukcja składa się z kilku części, które połączone są ze sobą w stałych punktach oraz takich samych odległościach. Z kolei konstrukcja rusztowań stojakowych podpierana jest przy pomocy specjalnych stojaków bądź słupków. To, co wyróżnia rusztowania stojakowe, to fakt, że mogą być wykorzystywane nie tylko na zewnątrz budynku, ale i w jego wnętrzu. Ich zaletą jest z pewnością także to, że utrzymać potrafią bardzo duży ciężar. Z tego też powodu często stosuje się je przy pracach elewacyjnych.

Wynajęcie rusztowania

Kupić czy wynająć rusztowanie? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują prace budowlane. Odpowiedź zależy od przynajmniej kilku czynników. Pierwszym z nich jest to, ile prac budowlanych planuje się zrealizować. Jeśli ktoś ma w planach jednorazową realizację, to zakup rusztowania nie ma większego sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jego wynajem. Jest to zdecydowanie tańsza opcja w porównaniu z kupnem. Wynajmujący poniesie bowiem koszty tylko na czas wynajmu. Dodatkowo wypożyczenie rusztowania rozwiązuje problem jego magazynowania w czasie, w którym nie realizuje się żadnych prac.

Wybór rusztowania

Wynajmując konkretny model rusztowania, pod uwagę wziąć należy rodzaj prac oraz miejsce ich realizacji. Pod tym kątem wybrać należy wysokość, szerokość oraz konkretny rodzaj konstrukcji. Bardzo ważne jest również obciążenie, na jakie rusztowanie ma być narażone. Wszystko po to, aby zapewnić wszystkim pracownikom odpowiednią ochronę i bezpieczeństwo. Warto zatem także zastanowić się nad wynajmem systemów osłonowych oraz zadaszeń. Muszą być one oczywiście dostosowane do typu rusztowania. Dzięki temu pracownicy będą mogli bezpiecznie wykonywać swoją pracę nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Wynajem rusztowań w Opolu

W Opolu i okolicach działa kilka firm oferujących wynajem rusztowań Opole. Wybór konkretnego przedsiębiorstwa nie może być jednak przypadkowe. Musi być to firma solidna, renomowana i ciesząca się dobrymi opiniami wśród klientów. Dodatkowo powinna posiadać szeroką ofertę. To pozwoli wybrać takie rusztowanie, które spełniać będzie indywidualne potrzeby i oczekiwania. Taką firmą jest z pewnością INTERGET. Jej pracownicy pomogą w doborze optymalnych rozwiązań tak, aby wynajęte rusztowania z pewnością spełniły swoje zadanie. Co ważne, firma nie tylko wypożycza różne modele, ale również dostarcza je we wskazane miejsce. Takie rozwiązanie z pewnością jest bardzo wygodne i przyspiesza rozpoczęcie prac budowlanych.