Categories Porady

Jak dbać o drukarkę Lexmarkt B2236DW?

Drukarka Lexmark B2236DW to model wydajny i kompaktowy. Wykonany z wysokiej jakości materiałów. Posiada wbudowane opcje druk dwustronny oraz Wi-Fi dla szybszego i łatwiejszego połączenia. Jest to urządzenie jednofunkcyjne przeznaczone do druku grafiki i tekstu w czerni. Dzięki swojej wydajności świetnie nadaje się do użytkowania w biurze lub w domu przy mniejszym użytkowaniu. Posiada tryb oszczędzania energii, dzięki czemu zmniejsza koszty eksploatacji. Jej kompaktowy kształt pozwala na umiejscowienie jej w dogodnym dla Ciebie miejscu.


Jak dbać o drukarkę Lexmark B2236DW?


Krok 1 – konserwacja


Większość tego typu urządzeń — drukarek laserowych czy atramentowych wymaga podstawowej konserwacji. Dla wydłużenia życia Twojego sprzętu jest ona niezbędna.

Czyszczenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne powinno odbywać się regularnie. Do tej czynności warto, żebyś użył przeznaczonych ku temu materiałów. Jest to ważne, aby nie zniszczyć jej części użytkowych. Ponadto zrezygnuj z czyszczenia drukarki Lexmark B2236DW płynami czy też odkurzaczem, gdyż może to trwale wpłynąć na jej funkcjonowanie. Do czyszczenia drukarki najlepiej przeznaczyć ściereczki z mikrofibry, a do kurzu, który zalega w miejscach niedostępnych, najlepsze będzie sprężone powietrze.

Czy drukarka da nam znać o tym, że należy ją wyczyścić?

Po wydrukowaniu odpowiedniej ilości stron urządzenie da Ci znać, że potrzebuje konserwacji. Zaniechanie tej informacji może utrudnić pracę drukarki, bądź trwale ją uszkodzić.
Można również skorzystaj z serwisów, które mają w swojej ofercie konserwacje wszelkiej elektroniki. Zrobią to profesjonalnie i w krótkim czasie, a Ty nie ubrudzisz sobie rąk.

Krok 2 – wybierz dobre miejsce

Drukarka Lexmark B2236DW jest urządzeniem kompaktowym i świetnie pasuje w każde miejsce, jednak powinieneś pamiętać o tym, że elektronika może szwankować, gdy w pomieszczeniu jest wilgoć bądź gdy jest zbytnio wystawiona na promieniowanie słoneczne. Spróbuj znaleźć jej odpowiednie miejsce, które będzie przede wszystkim suche i nienarażone na zmiany pogody i temperatury. Pamiętaj o tym, aby nie zasłaniać wylotów powietrza w drukarce, odpowiedzialnych za prawidłowe chłodzenie modułu utrwalania naszego wydruku. Może to spowodować przegrzanie i nieodwracalne uszkodzenie sprzętu. Urządzenie powinno stać stabilnie. Nie powinno się absolutnie stawiać go na boku.

Krok 3 – Lexmark B2236DW toner zamiennik

Wymiana tonerów jest bardzo ważnym elementem w eksploatacji drukarki. Zamiennik i oryginalny toner do drukarki Lexmark B2236DW są dostępne na rynku od ręki. W obu przypadkach musisz pamiętać o tym, aby toner był kompatybilny z Twoją drukarką. Należy go dokładnie dobrać do modelu drukarki, inaczej mogą wystąpić problemy lub całkowita blokada sprzętu. Przy wyborze toneru zwracaj zawsze uwagę na pełny model swojej drukarki, w tym przypadku drukarki Lexmark B2236DW. Gdy już dopasujesz odpowiedni zamiennik bądź oryginalny toner, musisz również pamiętać o prawidłowej instalacji. Przed instalacją tonera w drukarce upewnij się, że jest dobrze przygotowana, a wszystkie zabezpieczenia są zdjęte. Poprawne odbezpieczenie wkładu spowoduje, że toner z łatwością spasuje się z Twoim urządzeniem.

Krok 4 – awarie


Pewnie poradzisz sobie z zaciętym papierem bądź brakiem go w kasetce. Często jednak pojawiają się problemy natury wewnętrznej, których sami nie możemy zdiagnozować. Wszystkie urządzenia mechaniczne w tym właśnie drukarki, czasem ulegają awariom spowodowanym długą eksploatacją, niewłaściwym użytkowaniem, a także czynnikami zewnętrznymi, które nie są zależne od Ciebie. W takim wypadku nie należy działać na własną rękę, bo można pogorszyć stan urządzenia bądź trwale je zniszczyć. Najlepiej, abyś skontaktował się z serwisem, który zadba o Twój sprzęt z największą dokładnością.

Konserwacja drukarki Lexmark B2236DW jest bardzo prosta. Wystarczy, że będziesz trzymał się tych kilku kroków i dbał o swoje urządzenie w miarę płynącego czasu. Jeżeli dojdzie do awarii, której sam nie będziesz w stanie rozwiązać, skontaktuj się z serwisem, aby niechcący jej nie uszkodzić. Pamiętaj również o tym, aby stosować się do zaleceń, jakie dołącza producent sprzętu. Wtedy użytkowanie będzie łatwe, przyjemne i bezawaryjne.