Categories Porady

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Zaręczyny są jednym z ważniejszych momentów w Twoim życiu. Każdy chce zaręczyć się w niezapomniany sposób, wywierający wrażenie. Nic dziwnego, w końcu to “krok dalej” w związku. Dlatego ważne jest, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Pierścionek w tej sytuacji odgrywa najważniejszą rolę.

Pierścionek zaręczynowy – co musisz o nim wiedzieć?

Na samym początku wyboru pierścionka szczególną uwagę musisz zwrócić na rozmiar palca swojej ukochanej. Dużo osób lekceważy rozmiary, co powoduje złe dopasowanie biżuterii. Pierścionek, który jest nieodpowiednio dobrany, będzie spadał i można nieoczekiwanie go zgubić. Ten element biżuterii jest na dłoni cały czas, rzadko kiedy się go ściąga. Należy myśleć o komforcie noszenia go.

Zatem, jak zmierzyć palec na pierścionek zaręczynowy? Otóż istnieje wiele sposobów przeprowadzania pomiarów, jednym z nich jest na przykład mierzenie za pomocą paska pomiarowego. Jest to banalna metoda, skuteczna , ale należy odpowiednio jej użyć. Pasek powinien być mocno naciągnięty, za jego za słabe napięcie spowoduje, że dobrany w ten sposób pierścionek będzie spadał. Nie musi być długi, wystarczy zaledwie 10 cm. Drugą metodą jest sprawdzenie rozmiaru noszonego już pierścionka. Po prostu zmierz jego średnicę.

Jak zmierzyć pierścionek zaręczynowy? Jeżeli chcesz poznać rozmiar pierścionka, udaj się do jubilera. Specjalista posiada metalowe pierścienie z napisanymi rozmiarami. W ten sposób dowiesz się, jaki wybrać. Możesz użyć również suwmiarki, ale to nie da aż tak dokładnego efektu jak pasek bądź nitka.

Rozmiary pierścionków

Wyróżnić można europejskie, angielskie oraz amerykańskie rozmiary pierścionków. Jak jest w przypadku zaręczyn i pierścionka zaręczynowego? Jaki rozmiar wybrać? Zaręczynowy pierścionek jest szczególny, musi spełniać wszystkie wymagania Twoje i partnerki. Rozmiary europejskie pierścionków zaczynają się od 5 i kończą na 33. Wybierając europejski bądź amerykański rozmiar, musisz zwrócić uwagę na obwód palca oraz średnicę, która podana jest w mm. Kupując pierścionek zaręczynowy, musisz być pewny, na której ręce będzie noszony, lewa ręka ma inne rozmiary niż prawa. To jest konieczne, by nie dopuścić do złego dopasowania.

Palce zmieniają się w ciągu dnia, woda gromadzona w organizmie lub opuchlizna wpływają na ich rozmiar. Jeżeli zastanawiasz się, kiedy najlepiej zmierzyć palec, to odpowiednią porą będzie ranek, bądź wieczór. Mierząc palec koniecznie zwróć uwagę na kostki. Może być tak, że dobierzesz rozmiar bez uwzględnienia kostki, przez którą pierścionek nie będzie miał szans przejść. Wybierając ten element biżuterii, dobrze, gdybyś postawił na delikatnie luźniejszy, wtedy będzie trzymał się na dłoni niezależnie od pory dnia, ale jednocześnie będzie się go dało łatwo zdjąć. Nie możesz przesadzić z większym rozmiarem, zgubienie pierścionka stanie się wtedy bardzo prawdopodobne.

Zaręczyny – niespodzianka

Zaręczyny zwykle przygotowuje się w tajemnicy przed ukochaną, by poprosić ją o rękę wtedy, gdy najmniej się tego spodziewa. Chcesz zapewne zadbać o to, by było to najpiękniejsze wydarzenie w Waszym życiu. Zatem, jak kupić pierścionek zaręczynowy, nie znając rozmiaru? Jest to nie lada wyzwanie, gdy nie chcesz zapytać wprost, musisz się sporo nakombinować. Dużym ułatwieniem jest, gdy partnerka nosi już inne pierścionki, wtedy wystarczy jedynie, że zmierzysz ich obwód lub średnicę. Jednak niektóre kobiety nie noszą żadnych pierścionków, wtedy najlepiej, jeśli wybierzecie się razem do jubilera, który poda Ci dokładny rozmiar palca ukochanej.

Jeśli chcesz, by partnerka na pewno niczego nie podejrzewała, możesz poprosić kogoś, by wybrał się z nią. Jeżeli chcesz zrobić dobre wrażenie na swojej przyszłej narzeczonej, a nie wiesz, jaki pierścionek wybrać możesz postawić na pierścionki zaręczynowe z tanzanitem. Tanzanit jest kamieniem w odcieniach niebieskich. To niesamowita odmiana zoisytu, zarazem delikatna i przykuwająca uwagę. Tanzanit jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych, wprost idealnym na zaręczyny. Sprawia, że łatwo będzie zauważyć różnicę między codziennym pierścionkiem, a tym zaręczynowym. Pamiętaj o tym, że nawet jeśli nie trafisz z rozmiarem tego elementu bizuterii, możesz w każdej chwili wymienić go na inny.