Categories Porady

Jak wybrać panele fotowoltaiczne? Na co zwrócić uwagę?

Popularność instalacji fotowoltaicznych od lat nie słabnie za sprawą szeregu korzyści, jakie oferuje. System, wytwarzając prąd z energii słonecznej, umożliwia otrzymywanie o wiele niższych rachunków. Wynika to z faktu, że korzystanie z takiego źródła energii elektrycznej eliminuje bądź o znacznie zmniejsza konieczność zaopatrywania się w prąd u zewnętrznych dostawców.

Instalacja fotowoltaiczna cechuje się łatwością w obsłudze, ponieważ wchodzące w jej skład urządzenia są w pełni zautomatyzowane. Jest także przyjazna środowisku – nie emituje do atmosfery szkodliwych pyłów i substancji.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru paneli fotowoltaicznych? Ciechanów

Wybór modułów nie jest prostym zadaniem i może przysporzyć sporo problemów. Czym kierować się, wybierając panele fotowoltaiczne? Poniżej zostało wymienionych kilka istotnych czynników.

Moc

Na samym początku powinieneś zorientować się, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne Twojego domu. Aby to sprawdzić, starannie przeanalizuj rachunki za prąd, które dotychczas opłacałeś. Możesz skorzystać z dostępnych w sieci specjalnych kalkulatorów. Za sprawą dokładnych obliczeń pomogą Ci w określeniu przeciętnego zużycia prądu w każdym miesiącu. W obliczeniach uwzględnij wszelkie zmiany w korzystaniu z energii, np. podczas różnych pór roku.

Instalacja fotowoltaiczna posiadająca moc 1 kWp będzie w stanie wyprodukować około 1000 kWh energii, czyli tyle ile w uśrednieniu zużywa jeden domownik. Pamiętaj, że należy także wyliczyć straty energii wynikające z jej magazynowania w sieci energetycznej. W przypadku wykorzystania fotowoltaiki w gospodarstwie domowym każda oddana 1 kWh do magazynu zwróci się w 80%.

Materiał

Uwagę należy zwrócić także na materiał, z którego wykonane zostały panele fotowoltaiczne. Do wyboru są modele monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Do produkcji tych pierwszych wykorzystuje się pojedyncze kryształy krzemu, posiadające uporządkowaną strukturę wewnętrzną. Taki układ pozwala na swobodny przepływ elektronów, co gwarantuje najwyższy poziom wydajności instalacji fotowoltaicznej.

Natomiast w skład paneli polikrystalicznych wchodzi wiele połączonych ze sobą kryształów krzemu. Sprawia to, że sprawność tego rodzaju nawet przy wysokim poziomie nasłonecznienia jest niższa od tej oferowanej przez instalację wykonaną z modułów monokrystalicznych.

Gwarancja

Podczas wyboru idealnej dla siebie instalacji warto także zwrócić uwagę na oferowaną przez jej producenta gwarancję. Może ona wynosić 10, 15 czy nawet 25 lat. Ta opcja da Ci pewność, że w przypadku nieoczekiwanego wydarzenia nie będziesz musiał inwestować w naprawę paneli, ponieważ nieodpłatnie zajmie się tym firma, która je montowała. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwoli także na wykonywanie okresowych serwisów. Dzięki temu wydłużysz żywotność paneli fotowoltaicznych, z których korzystasz.

Panele fotowoltaiczne – Ciechanów

Nie jest łatwo znaleźć idealnie dopasowane panele fotowoltaiczne. Ciechanów natomiast oferuje wiele najwyższej jakości modeli, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań umożliwią Ci efektywne pozyskiwanie prądu przy jednoczesnym oszczędzaniu na rachunkach. Zapoznaj się z ofertą paneli fotowoltaicznych i wybierz te, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania.