Psychoterapia to nie tylko rozmowa i możliwość “wygadania się” osobie, która na pewno Cię wysłucha. Przede wszystkim jest to proces leczenia, zrozumienia siebie, przyczyn pojawiających się emocji oraz tego, co kieruje Twoimi zachowaniami. Psychoterapia pomaga radzić sobie z trudnymi momentami w życiu i odkrywa nieświadome potrzeby, które każdy może skrywać głęboko w sobie. Leczenie u psychoterapeuty często bywa trudne, przywołuje w głowie ciężkie wspomnienia czy wywołuje łzy, jednak to nie jest bezcelowe. Wszystko, co robi specjalista, ma na celu pomóc Ci w powrocie do pierwotnego stanu i odnalezieniu szczęścia w swoim życiu.
Psychoterapia – czy warto się na nią udać?
Nigdy nie powinieneś zostawać z problemami sam. Nawet jeśli czasami masz wrażenie, że to tylko stan przejściowy i niedługo na pewno poczujesz się lepiej. Nawracające stany depresyjne, nieumiejętność rozmowy z bliskimi czy niezrozumienie siebie to kwestie, które nie rozwiążą się same. Brak życiowej radości oraz motywacji, poczucie pustki, zagubienia bądź odczuwanie lęku bez wyraźnego powodu powinny być dla Ciebie sygnałem, że coś jest nie tak i należy to skonsultować ze specjalistą. Taki stan wcale nie musi trwać wiecznie.
Psychiatra posiada wiedzę dotyczącą motywów, które kierują ludźmi w określonych sytuacjach. Podczas rozmowy z pacjentem nie tylko odnosi się do aktualnych wydarzeń, ale także do tego, co działo się we wcześniejszych latach życia danej osoby. Czasami ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, jak bardzo ukształtowały ich wydarzenia z dzieciństwa. Coś, co nie wydaje się być szczególnie bolesne, może okazać się czynnikiem uruchamiającym traumę, przez którą codzienne dorosłe funkcjonowanie jest znacznie utrudnione. Często po wyjściu z gabinetu psychoterapeuty pacjenci są w szoku z powodu otrzymanej diagnozy. Z początku oczywiste i nieskomplikowane przyczyny niektórych problemów mogą okazać się wielowarstwowe. Zadanie psychoterapeuty polega na uświadomieniu pacjentowi, że jest w stanie zmienić swoje życie i poprowadzeniu go przez cały proces leczenia, aby faktycznie tak się stało.
Psychoterapeuta – Warszawa Bemowo
Warszawa nie tylko wiąże się z wieloma możliwościami rozwoju, ale także z bardzo intensywnym tempem życia, z którym nie każdy jest sobie w stanie poradzić. Codzienny stres w połączeniu z ogromną liczbą obowiązków potrafią skutecznie osłabić psychikę i prowadzić do rozwoju różnych schorzeń. Nadmierne przeciążenie psychiczne to nie tylko poczucie niemocy, lęku bądź smutek, ale także liczne dolegliwości fizyczne, takie jak ból, zmęczenie czy chociażby brak apetytu. Wszystko to może powodować zaburzone relacje społeczne, prowadzić do uzależnień lub zaburzeń odżywiania.
W takich sytuacjach należy niezwłocznie udać się do specjalisty. Profesjonalista dobierze metody leczenia dostosowane do potrzeb danego pacjenta. Najważniejsze podczas terapii są systematyczność i chęć zmiany swojego życia. Z pomocą dobrego psychoterapeuty z warszawskiego Bemowa poradzisz sobie nawet w najcięższych momentach, odzyskasz motywację do działania oraz umiejętność cieszenia się każdą chwilą.