Categories Porady

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Koszty energii elektrycznej bardzo często naruszają nie tylko domowe, ale także firmowe budżety. W szczególności, że z roku na rok ceny energii w naszym kraju i nie tylko gwałtownie wzrastają. Mamy jednak możliwość obniżenia  widniejących na rachunku cen przez zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych. Zadaniem tego typu konstrukcji jest przechwytywanie promieni słonecznych, które za pomocą inwertera zamieniane są w energię elektryczną. 

Jeśli nie wiesz, czy fotowoltaika jest opłacalna to zapoznaj się z naszym artykułem, gdyż po jego przeczytaniu nie będziesz mieć problemów z odpowiedzeniem sobie na to pytanie.  Wskażemy Ci aspekty na, które warto zwrócić uwagę i, które przemawiają za wyborem fotowoltaiki, a które mówią nam o tym, że jednak nie jest to najlepsza inwestycja, a także powiemy, na jakie panele fotowoltaiczne warto zwrócić uwagę?  

Oszczędności na energii elektrycznej

Dzięki instalacji, w której znajdują się panele fotowoltaiczne jesteśmy w stanie zaoszczędzić w skali roku sporą część pieniędzy na rachunkach za prąd. Firmy oraz domownicy są w stanie pozyskać w ten sposób prąd, który z łatwością można wykorzystać do: oświetlenia, ogrzania biur, hal, magazynów, innych pomieszczeń, a także w domach do ogrzewania podłogowego oraz pracy poszczególnych urządzeń, które w momencie, gdy ich zużycie zsumujemy to koszty za prąd znacząco mogą wzrosnąć. Jednak co warto dodać – opłacalność na fotowoltaikę jest większa w przypadku przedsiębiorstwa niż w porównaniu do osób prywatnych. Nikt także nie musi się przejmować szybko rosnącymi cenami związanymi z dostawą, oraz dystrybucją energii elektrycznej. Wielu z nas nie zaprzeczy, że im częstsze i wyższe podwyżki związane z opłatami będą w kolejnych latach, tym fotowoltaika będzie coraz bardziej opłacalna. Środki, które zainwestujemy w zakup paneli fotowoltaicznych najczęściej zwracają się po około 10 latach.  

 

Wzrost wartości nieruchomości

Dodatkowo w momencie, kiedy dana firma lub dane gospodarstwo domowe ma zainstalowaną taką instalację to wzrasta wartość danej nieruchomości. W ten sposób możemy ją sprzedać drożej negocjując lepszą cenę. Również wartość paneli fotowoltaicznych w porównaniu do ich środków trwałych spada w mniejszym tempie.  

Możliwość uniknięcia przerw w dostawie energii

Firma bardzo często ponosi spore straty finansowe w momencie przerwy w dostawie prądu, gdy mamy styczność z np. produkcją, czy salonami kosmetycznymi, fryzjerskimi itp. Montaż ogniw fotowoltaicznych sprawi, że takie przedsiębiorstwa unikną problemów związanych  z nagłą konserwacją lub awarią części podzespołów odpowiedzialnych za dostawę prądu.   

 

Jakie panele fotowoltaiczne?

Po pierwsze nie należy panikować. Wybór danej firmy nie ma aż tak dużego znaczenia, gdyż najczęściej płacąc większe pieniądze płacimy tak naprawdę za markę, a nie sam produkt. Po drugie najlepiej zapoznać się z opiniami ludzi, którzy już zakupili dane panele jednak nie należy kierować się tekstami, które nie są poparte argumentami. Po trzecie na koniec możemy skontaktować się z osobą, która ma interesujące nas panele w celu zadania kilku pytań, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji. Można to zrobić przez grupę na FB, kontakt prywatny na FB, a także różnego typu fora. Warto zwrócić uwagę na panele fotowoltaiczne w Sanoku, gdyż firmy znajdujące się w tym mieście są punktualne, montaż przebiega sprawnie. Natomiast instalacja fotowoltaiczna w Sanoku ma cenę adekwatną co do jakości oferowanych przez firmę części.