Categories Porady

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – jak wybrać najlepszą?

Urządzanie kuchni to czasochłonny proces, który wymaga dużo wysiłki i sporego nakładu finansowego. Niezbędne jest dobranie odpowiednich mebli, ale także sprzętów AGD niezbędnych w kuchni. Jednym z nich jest niewątpliwie kuchenka indukcyjna, która pozwala na przygotowywanie różnych potraw. Jaki sprzęt jednak wybrać i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących

Wybór kuchenki indukcyjnej nie należy do najprostszych. Należy poznać wszystkie parametry urządzenia i na tej podstawie ostatecznie podjąć decyzję dotyczącą zakupu danego modelu. Czym kierować się podczas wyboru kuchenki indukcyjnej? Warto sprawdzić wszystkie funkcjonalności, które może zaoferować nam kuchenka indukcyjna. Istotny jest również jej wygląd, pojemność, a także materiały, z jakich została wykonana. Przedstawiamy ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących.

Kuchnia Electrolux LKI64020BX

Pierwsza propozycja w naszym rankingu to sprzęt od znanego i cenionego producenta Electrolux. Kuchenka to wysokiej jakości urządzenie, dzięki któremu można przyrządzić smaczne i zdrowe potrawy. Kuchenka posiada prowadnice teleskopowe oraz funkcję termoobiegu. Umożliwia przygotowanie potraw na 4 palnikach, jej pojemność to aż 73 litry. Posiada czarne oraz białe barwy, jest bardzo estetyczna i świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. To budżetowy model, na który może pozwolić sobie niemal każdy.

Kuchnia Amica 6117IE3.380HTaDp(Bm)

Kolejna propozycja to doskonała kuchenka indukcyjna od firmy Amica, która w Polsce wybierana jest bardzo często. Czym pochwalić może się prezentowany model? Kuchenka wykonana została w matowym czarnym kolorze, przez co prezentuje się bardzo elegancko. Urządzenie zapewnia pojemność XXL, stabilną temperaturę piekarnika oraz wiele poziomów pieczenia. Front szyby piekarnika wykonano ze specjalnego tworzywa, dzięki czemu jej dotknięcie nie spowoduje oparzenia. Piekarnik szybko się nagrzewa, w ciągu 3 minut. Kuchenka posiada także funkcje automatycznego wyłączenia pola grzewczego, wystarczy nastawić timer na odpowiedni czas. To bezpieczne rozwiązanie i bardzo komfortowa funkcjonalność.

Kuchnia Beko FSM58300XDS

Kolejna propozycja to marka Beko, która doceniana jest przez wielu klientów. Ten model wyróżnia się stalowym wykończeniem oraz czarnymi akcentami. Kuchenka dostępna jest w przystępnej cenie i oferuje bardzo wiele funkcjonalności. Są to m.in. równomierne pieczenie, dzięki opcji termoobiegu, szybkie rozgrzewanie się piekarnika, czyszczenie z wykorzystaniem pary, rozmrażanie, a także łatwy panel obsługi, który umożliwia szybkie zarządzanie kuchenką indukcyjną. Wyjmowana szybka ułatwia czyszczenie i zapobiega powstawaniu plam na szkle piekarnika. To jedna z lepszych kuchenek indukcyjnych wolnostojących. Ranking to ogromna pomoc, jeżeli nie wiesz, na jaką kuchenkę się zdecydować.