Categories Porady

Makijaż na specjalne okazje – porady

Makijaż w życiu kobiety, na jakimś etapie lub nawet zawsze,  może być niezwykle ważny i potrzebny, ponieważ pomaga nabyć pewności siebie. Makijaż znamy już bardzo długo, szczególnie panie interesowały się nim jako tym, który poprawi wygląd ich twarzy, nada tego „czegoś”. Przez lata makijaż zmieniał się, nawet obecnie obserwujemy rozmaite trendy, a branża makijażowa ma się świetnie i stale się rozwija. Modny makijaż dziś znacznie różni się od tego sprzed lat, choć zdarza się, że do pewnych upodobań wracamy. Warto jednak wiedzieć, że pewne zasady w makijażu nie zmieniają się, dlatego dobrze jest je znać, aby móc wykonać piękny, adekwatny do sytuacji makijaż twarzy. 

Jakie makijaże są obecnie modne?

Jak już zostało wspomniane, jest kilka stałych elementów w makijażu, które nie zmieniają się na przestrzeni lat. Przede wszystkim najważniejsza jest wypielęgnowana, przygotowana do makijażu cera. Tylko na tak przygotowanej twarzy, tj. oczyszczonej, nawilżonej kremem pielęgnacyjnym, można poprawnie zrobić makijaż. Cera nie będzie się wyświecać, nie będzie widać na niej niedoskonałości w postaci krost czy przebarwień. Podstawą, a zarazem sukcesem każdego makijażu będzie użycie bazy pod podkład, dobrany do cery podkład oraz puder wykańczający.

Makijaż najprościej podzielić można na dzienny i wieczorowy. Tych podziałów może być oczywiście więcej: make-up okazjonalny, ślubny, makijaż mamy pani młodej itp. W zależności od obecnych trendów napotkać można oferty, jak np. makijaż świetlisty, smoky eyes, foxy eyes czy make-up no make-up, czyli naturalny, niewidoczny makijaż. Niektóre z tych rodzajów zostają z nami na dłużej lub na stałe wpisują się jako te lubiane przez panie. Warto więc zajrzeć do salonu makijażu w Kielcach i porozmawiać ze specjalistami, którzy znają najnowsze trendy, podpowiedzą, co będzie pięknie prezentować się na twarzy i oczach.

Czym wykonać piękny makijaż? Kielce

Bardzo ogólnie omówione zostały podstawowe kosmetyki do przygotowania twarzy do makijażu. Istotne są oczywiście cienie do powiek, tusz do rzęs (oraz ewentualnie sztuczne rzęsy), bronzer oraz róż do policzków. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór kosmetyków kolorowych najlepszej jakości — od drogeryjnych po wysokopółkowe. Nawet jeżeli potrafisz zrobić sobie podstawowy makijaż dzienny do pracy czy też na większe wyjście, czasami chcesz spróbować czegoś nowego.

Można też łatwo pogubić się w gąszczu polecanych produktów makijażowych. Który odcień cienia będzie pasował do tęczówki oka? Jakie są ciepłe odcienie, w których będę wyglądać korzystnie? Co to jest konturowanie twarzy? Czy trzeba używać rozświetlacza na łuku kupidyna i jaki efekt to daje? W takich sytuacjach najlepiej wybrać się do profesjonalnego gabinetu, w którym specjalista wykona nam make-up. Warto zapisać się na makijaż w Kielcach, gdzie znaleźć można wielu ekspertów w tej branży. Specjaliści z pewnością doradzą, co będzie pasowało do danego typu urody oraz charakteru imprezy. Pamiętaj, że często musisz w makijażu przetrwać dobrych kilka godzin i ważne jest, żeby utrzymał się on jak najdłużej i cały czas pięknie się prezentował. Dlatego warto zaplanować wizytę i umówić się na profesjonalny makijaż twarzy i oczu.