Categories Porady

5 najlepszych wieszaków na rower

Przechowywanie rowerów w zamkniętych przestrzeniach nie należy do najłatwiejszych zadań. Bez wątpienia jest to twardy orzech do zgryzienia. Są one kłopotliwe, ponieważ zajmują mnóstwo miejsca szczególnie w garażach, czy wąskich korytarzach. Na szczęście istnieje wybór, od prostych haczyków, po meble do magazynowania rowerów, które przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Pionowe wieszaki na wiele rowerów to dobry sposób na odzyskanie miejsca na podłodze i zmniejszenie kłopotów ze strony domowników, którzy mają dość walenia kostkami w pedały. Jeśli szukasz tego urządzenia, to trafiłeś idealnie, ponieważ ten artykuł ukaże Ci ranking najlepszych wieszaków na rower.

5. Wieszak Rowerowy Na Ścianę Clug Mtb

Jeśli potrzebujesz przechowywać wiele rowerów, niezależnie od ich rozmiaru, typu lub liczby, o wadze do 22,7 kg, wieszak rowerowy Clug pomoże Ci w tym zadaniu. Gdy zdecydujesz się na zakup kolejnego roweru, po prostu zamontuj kolejny uchwyt i ciesz się większą ilością zaoszczędzonego miejsca w Twoim garażu. Pokryty plastikiem hak wysuwa się z płyty ściennej, przednia opona spoczywa na płycie, a całość obraca się  prostopadle do lewej lub prawej strony. Najbardziej wysuniętym punktem Twojego roweru będzie kierownica, więc nie martw się, ponieważ zapewni Ci to ogrom wolnej przestrzeni, którą będziesz mógł zagospodarować na nowo. Biorąc pod uwagę ceny innych modeli najlepszych wieszaków na rower Clug nie jest wcale drogim egzemplarzem. Jego cena oscyluje w granicach około 70 złotych. Można rzec, że jest to uczciwa cena, więc może warto sprawdzić ją już teraz.

4. Wieszak rowerowy na ścianę Clug Hybrid

Clug Hybrid to ulepszona wersja oryginalnego, lekkiego, prostego rozwiązania do przechowywania rowerów. Występuje w zestawie ze wciągarką magnetyczną Fidlock dla dodatkowego bezpieczeństwa. Jest prosty w instalacji i łatwy w użyciu. Oryginalny Clug świetnie radzi sobie z trzymaniem opony, ale nie jest niezawodny. Jeśli rower zostanie uderzony, koło może zostać wyrwane, a jeśli opona bezdętkowa lub dętka lateksowa straci powietrze, może nastąpić kilka komplikacji. Działa niesamowicie dobrze, a magnes, który przypomina grzechotkę, jest wystarczająco silny, aby utrzymać się do 30 kilogramów. Bardzo łatwo go otworzyć oraz zwolnić zaciski, gdy chcesz zdjąć rower. Szczególnie ważne jest to, że zapewnia bezpieczeństwo w przypadku deflacji opon. Jeśli prostota i wygląd nie są ważne, istnieją znacznie tańsze opcje przechowywania roweru, ale tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota lub wygląda na to, że ma znaczenie. Clug Hybrid to genialne rozwiązanie, z niewielką wadą. Funkcja Fidlock zwiększa koszty w stosunku do standardowego Cluga, ale dla wielu dodatkowe bezpieczeństwo i pewność, jakie zapewnia, będzie tego warte.

3. Uchwyt rowerowy Feedback Sports Velo

Jeśli zgadzasz się, że najlepszym sposobem przechowywania roweru jest ułożenie go na podłodze przy ścianie to słupek ścienny Feedback Sports Velo jest prawdopodobnie najprostszym sposobem, aby to zrobić. Jest wykonany z niesamowitą precyzją, a proces jego złożenia nie zajmie Ci więcej niż kilka chwil. Przyrząd ten bez wątpienia przydaje się też do innych rzeczy. Słupek Velo Wall Post jest właśnie tym, czego możesz potrzebować, jeśli zależy Ci na większej ilości wolnej przestrzeni w Twoim garażu. Zawieszasz na nim siodełko roweru i cała robota jest wykonana! Jego cena nie przekracza granicy 300 złotych i dzięki temu jednemu wydatkowi możesz być pewien, że Twój rower będzie bezpieczny, a ty nie będziesz musiał się już więcej denerwować z powodu braku miejsca. Sprawdź tę ofertę jak najszybciej, ponieważ jest to jeden z bestsellerów na rok 2022.

2. Wieszak na rower Pro Bike Tool 3

Uchwyt ścienny do rowerów Pro Bike Tool 3 to zgrabne, uniwersalne rozwiązanie do przechowywania wielu rowerów, które pomaga zaoszczędzić miejsce na podłodze. Jest to nieco droższa droga niż kupowanie pojedynczych haków do rowerów, ale efekt końcowy jest znacznie lepszy. Składający się ze zgrabnie wyglądającego aluminiowego drążka z trzema haczykami, które wsuwają się na szynę, stelaż PBT jest przeznaczony do wysokiego montażu, dzięki czemu przymocowane do niego rowery wiszą pionowo. Stojak może być używany w garażu, szopie, a nawet w domu. Można go zamontować do płyty gipsowo-kartonowej pod warunkiem, że jest oparty na drewnianych kołkach lub czegoś bardziej solidnego, jak mur lub beton. Zastosowane haki są dość solidne i nadają się do szerokich opon.

1. Wieszak na rower Gear Up Bike Rack

Pionowy wieszak na dwa rowery firmy Gear Up robi dokładnie to, co powinien i robi to bardzo dobrze. Jego sporym atutem jest przystępna cena, która jak na urządzenie takiej jakości nie przekracza 1000 złotych. Możesz zainstalować go w garażu, budynku gospodarczym lub nawet w domu, jeśli tylko ściana, na której zamierzasz to zrobić, spełnia specjalne wymogi do montażu. Wieszak posiada solidną konstrukcję z podwójnym hakiem spawanym metodą MIG, w komplecie z prowadnicami kół, które bezpiecznie utrzymują rowery i chronią je przed zarysowaniami. Zdejmowany kosz z siatki drucianej to idealne miejsce na pokrywki, rękawiczki, pompki i inne akcesoria, które mogłyby być powodem bałaganu. Zdecydowanie jest to najlepszy wieszak na rower w tym zestawieniu, który warto sprawdzić.