Categories Technologia

Bramki dezynfekcyjne – gwarancja bezpieczeństwa

W dobie koronawirusa restrykcyjna, codzienna higiena i dezynfekcja ciała oraz przedmiotów jest niezwykle pożądana – odpowiednio chroni ona przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się wirusów, bakterii, grzybów czy innych czynników chorobotwórczych. W wielu przedsiębiorstwach zaczyna się stosować obecnie nową technikę sterylizacji, która jest wyjątkowo szybka, precyzyjna, oszczędza mnóstwo czasu, a co najważniejsze, jest bezpieczna. Sprawdź, czym wyróżniają się nowe urządzenia odkażające, czyli bramki dezynfekcyjne!

Bramki dezynfekcyjne – bezpieczeństwo przede wszystkim

Termin „dezynfekcja”  z reguły nie kojarzy się zbyt przyjemnie – na myśl przychodzi duszący fetor alkoholu, wysuszone dłonie, podrażnienia na ciele lub zniszczone ubrania. Nic dziwnego, ponieważ środki, których powszechnie używa się do dezynfekcji wielu powierzchni, są w nadmiarze szkodliwe dla zdrowia. Na szczęście coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych metod oczyszczania powierzchni i decyduje się na odkażanie z zastosowaniem nowoczesnych bramek dezynfekujących. Te urządzenia nie tylko nie podrażniają skóry i ciała, ale są zupełnie bezpieczne dla organizmu człowieka, co potwierdzają publikacje m.in Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznego Usług Medycznych. Ponadto zastosowane w bramkach środki odkażające są bezpieczne dla środowiska – zarówno zwierząt, jak i roślin i całego ekosystemu.

Bramki dezynfekcyjne – jak działają?

Ta nowoczesna technologia oczyszczania, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na wykorzystaniu urządzenia będącego po prostu bramką, przez którą przechodzi osoba poddawana dezynfekcji. Specjalne wbudowane fotokomórki i czujniki natychmiastowo włączają się, gdy tylko stwierdzą ruch, wypuszczając antybakteryjną mgiełkę, która wnika nie tylko w ciało osoby przechodzącej, ale i w jej ubranie. W procesie dezynfekcji przy użyciu bramki dezynfekującej powstają małe kropelki środka odkażającego, które skutecznie niszczą chorobotwórcze wirusy, bakterie i drobnoustroje. Jak już wcześniej wspomniano, mgiełka ta nie jest w żaden sposób toksyczna – można zatem korzystać z bramek bez obaw o swoje zdrowie.

Nowoczesna alternatywa odkażania ciała – bramki dezynfekcyjne

Bramki dezynfekcyjne powstały z myślą o ułatwieniu codziennej sterylizacji ciała czy poszczególnych części garderoby. Czasami właśnie dezynfekcja tych ostatnich jest wyjątkowo utrudniona – o ile odkażanie dłoni nie jest procesem skomplikowanym, dezynfekcja ubrań, czy obuwia już niestety tak. Przechodząc pod bramką sterylizacyjną, nie tylko właściwie odkazimy poszczególne części ciała, ale i każdy element założonej na siebie garderoby – bez obaw o to, że materiał ulegnie uszkodzeniu.

Prócz tego te innowacyjne urządzenia dezynfekujące umożliwiają szybkie pozbycie się drobnoustrojów z dłoni czy nadgarstków, bez konieczności pocierania ich o drażniący płyn na bazie alkoholu. Dzięki temu skóra nie jest narażona na podrażnienia, wysuszenie czy szorstkość. Dodatkowo bramki dezynfekujące są niezwykle szybkie w działaniu – przechodzący pod nią nie musi się nawet zatrzymywać, czekając na wypuszczenie odkażających kropel – technologia dezynfekcyjnej furtki działa ekspresowo, skutecznie opryskując poruszające się ciało.

Gdzie można je umieścić bramki do dezynfekcji?

Ponieważ urządzenia te są dość duże, umieszczenie ich zaleca się z reguły w miejscach, gdzie ruch jest niezwykle wzmożony – np. w centrach handlowych, urzędach, przychodniach czy szkołach. To właśnie w tych lokalizacjach, gdzie przebywają większe skupiska ludzi, ryzyko zarażenia się wirusami czy chorobami jest bardzo wysokie, a ochrona przed zarażeniem niezwykle pożądana. Taką bramkę najlepiej jest postawić tuż przy głównym wejściu do danego pomieszczenia, dzięki czemu uniknie się rozprzestrzeniania drobnoustrojów w zamkniętym obszarze. Działania prewencyjne ze względu na pandemię stały się niezbędne – warto jednak zadbać o to, by przeprowadzać je w sposób komfortowy dla wszystkich.