Categories Porady

Jak oglądać telewizję w telefonie?

Żyjemy w czasach, kiedy nie musimy zbierać się u jednego sąsiada, któremu udało się dostać telewizor. Nie dość, że niemal każdy z nas posiada przynajmniej jeden w domu, to jeszcze nosimy je w swoich kieszeniach! Tak, nie przesłyszałeś się. Nie ma przeszkód do tego, aby Twoje ulubione kanały oglądać również na telefonie. Zastanawiasz się jak? To dobrze trafiłeś!

Jak oglądać telewizję na telefonie?

Potrzebujemy do tego kilka niezbędnych narzędzi. Przede wszystkim, nasz smartfon. Po drugie, dostęp do Internetu oraz odpowiednia aplikacja. Obecnie mamy dostęp do naprawdę sporej oferty platform stremingowych, takich jak Netflix czy Amazon Prime. Telewizja na telefon jednak pod tym względem nie pozostała w tyle. I różne stacje udostępniły również możliwość oglądania telewizji na telefon.

Jak oglądać telewizję w telefonie za darmo?

Oprócz płatnych opcji, które wymagają od nas wykupienia abonamentu za daną usługę, istnieje też kilka możliwości, aby oglądać ją również za darmo. Taką opcję udostępniają serwisy, takie jak Videostar TV, który oferuje oglądanie polskich kanałów – TVP, Polsatu czy TVN-u, ale również Puls, Ezo TV i 4fun. Za darmo możemy oglądać jednak jedynie pakiet podstawowy, jeżeli chcecie rozszerzyć listę programów, konieczne będzie wykupienie abonamentu.

Aplikacja Kodi przyjęła trochę inne rozwiązanie. Tym razem mamy możliwość oglądania wszystkich kanałów za darmo. Jednak, jeśli ilość oglądających użytkowników naraz nagle wzrośnie, priorytetowy dostęp do usługi będą mieć osoby z wykupionym dostępem premium.

Darmową telewizję na telefon udostępnia również serwis WP Pilot. W tym wypadku, zaraz po rejestracji, mamy dostęp do 30 bezpłatnych kanałów, ale dodatkowo w ofercie znajdują się różne płatne pakiety, które pozwalają cieszyć się nimi bez reklam. Warto tutaj również wspomnieć, że w opcji darmowej możemy cieszyć się telewizją na telefon jedynie przez ograniczony czas.

W Internecie można natknąć się na jeszcze wiele sposobów na to, jak oglądać TV w telefonie bez abonamentu czy innych opłat. Często jednak może okazać się, że aplikacja, którą trzeba będzie zainstalować, nie działa poprawnie.

Android vs. Apple

W zależności od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystamy, dostępna dla nas oferta może się różnić. Nie wszystkie aplikacje, które możemy pobrać ze sklepu Google Play na nasz telefon z systemem Android, będą również dostępne dla użytkowników systemu IOS. Niektóre oprócz samej aplikacji będą również wymagały instalowania konkretnych wtyczek, co również ze względu na specyfikę systemu IOS może okazać się niemożliwe.

Nie oznacza to jednak, że posiadacze telefonów z nadgryzionym jabłkiem nie mają takiej możliwości. Jedni z najpopularniejszych usługodawców oferują swoją aplikację w wersji na zarówno jeden, jak i drugi system operacyjny.

Telewizja na telefon z abonamentem

Oprócz darmowych usług istnieją również serwisy płatne, znajdujące się w ofercie najczęściej jednych z popularniejszych usługodawców. Można do nich zaliczyć już wcześniej wspomniany serwis WP Pilot, który posiada opcję bezpłatną, ale również możliwość wykupienia konkretnych pakietów z programami niedostępnymi w darmowej opcji.

Jedną z popularniejszych opcji dostępnych na rynku stanowi Horizon Go, aplikacja popularnego dostawcy Internetu UPC. W ofercie dostajemy dostęp do ponad stu kanałów, ale też do różnej maści filmów i seriali.

Inni usługodawcy nie pozostają jednak w tyle i również oferują telewizję na telefon. Cyfrowy Polsat dla swoich abonamentów także udostępnia aplikację mobilną. Takie rozwiązania proponuje Canal +, TVP za pomocą aplikacji TVP VOD, czy też TVN z usługą Player.

Jak włączyć telewizję w telefonie?

Najczęściej wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, założyć konto i wykupić odpowiedni abonament, jeżeli korzystamy z płatnej opcji. Jednak odpowiedź na to pytanie może się różnić w zależności od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy. Proces uzyskiwania między nimi może delikatnie się różnić. Po jednoznaczną odpowiedź najlepiej sięgnąć na stronę usługodawcy. Tam jak najbardziej powinna znaleźć się instrukcja, jak oglądać TV w telefonie z wykorzystaniem danej aplikacji.