Categories Porady

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Wiadomo, że myśl o przeprowadzce może wiele osób po prostu przerażać, ponieważ w krótkim czasie jest mnóstwo rzeczy do przewiezienia, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć, ale również przygotować do samego transportu.  Dlatego jest potrzebna wtedy duża ilość kartonów, dzięki którym przewieziemy większą ilość rzeczy za jednym razem do naszego nowego mieszkania. W jakiś sposób powinno się też posegregować te rzeczy, aby później, gdy już będziemy wypakowywać te rzeczy, to chcemy je szybciej znajdować i układać na miejsce, które jest dla nich przeznaczone. 

Jak zorganizować przeprowadzkę, aby przebiegła ona jak najszybciej?

Przeprowadzka będzie tym szybciej za nami, kiedy dobrze ją zaplanujemy. Nie chcemy też jeździć po klika razy z małą ilością rzeczy, dlatego jeżeli nie mamy zbyt dużego samochodu, to warto zastanowić się nad wynajmem takiego pojazdu. Trudno będzie przetransportować większe gabaryty w samochodach osobowych. Do przeprowadzki potrzebna jest duża ilość kartonów i jakiś pudełek, do których można popakować więcej drobniejszych rzeczy. Należy jednak je dokładnie zabezpieczyć, ponieważ w czasie ich przewożenia zawsze karton może spaść lub może się z nim stać coś nieprzewidzianego, co spowoduje na przykład zarysowanie jakiegoś przedmiotu.

Dlatego dobrym pomysłem jest zabezpieczenie szklanych przedmiotów jakąś folią, którą może ograniczyć skutki ewentualnych wypadków. Zastanawiając się, gdzie kupić duży karton, który ułatwi przeprowadzkę, warto udać się do jakiś większych sklepów, gdzie mogą się znajdować tego typu pudełka o większych rozmiarach. Nie będzie trzeba się zastanawiać, gdzie kupić duży karton, gdy skorzystamy z pomocy firmy zajmującej się przeprowadzkami. Większość z nich oferuje nawet możliwość wypożyczenia tego typu pudełka, a następnie go zwrócenia do nich. Takie rozwiązanie będzie bardziej ekologiczne, ponieważ wtedy taki karton jest używany kilkanaście razy, a nie jest do razy wyrzucany do śmieci po przeprowadzce. 

W jaki sposób przewieźć rzeczy o większych rozmiarach?

Wiadomo, że wyprowadzając się z jakiegoś mieszkania, zabieramy też większe meble kupione przez nas do nowego lokum. Należy oczywiście na przykład szafy lub inne półki opróżnić ze wszystkich rzeczy, aby nie wypadłby w czasie transportu, ale też wtedy gabaryt będzie lżejszy i łatwiejszy do przetransportowania. Także można sprzęt AGD zabezpieczyć folią lub  zastosować stretch, aby ochronić te urządzenia przed ewentualnymi uszkodzeniami. Do ich transportu można też użyć większych opakowań, ale w tej chwili są one rzadziej stosowane, ponieważ trzeba wydać trochę pieniędzy na tego typu zabezpieczenie, a wielu przypadkach wystarczy tylko zastosowanie folii bąbelkowej.

Można też urządzenia AGD transportować w pudłach, w których zostały zakupione, ale jednak bardzo często pozbywamy się ich, kiedy już zamontujemy w swoim domu dane urządzenie. Również meble można zabezpieczyć do transportu przy pomocy właśnie tej folii. Niestety, ale niektóre meble może być trudno przetransportować w całości, ponieważ mogą mieć zbyt duże rozmiary, aby je wynieść z pomieszczenia lub całego budynku mieszkalnego. Tak może być w przypadku łóżka, które może mieć za duży rozmiar, żeby w całości go przetransportować. Wtedy dobrym pomysłem jest go rozkręcenie. Wiele osób może się też zastanawiać, jak przewieźć materac, aby się nie ubrudził. Wiadomo, że należy go dokładnie zabezpieczyć, ponieważ nie chcemy, aby nam się on pobrudził, a należy pamiętać, że podczas transportu może się zdarzyć wiele nieprzewidzianych sytuacji. W momencie, gdy posiadamy piankowy materac, to będziemy mogli zakupić folię piankową, która może go odchudzić nawet o 80 procent, co spowoduje, że łatwiej będzie go przewieźć do nowego domu.  Można również do jego zabezpieczenia użyć mocnej folii malarskiej, ale też najpierw warto materac umieścić w pokrowcu. Myśląc, jak przewieźć materac, to warto kupić do jego transportu specjalne pasy, które ułatwią bardzo przenoszenie go. O wiele łatwiej będzie się wtedy nim poruszało i przeprowadzka odbędzie się płynniej.