Categories Porady

Jak wybrać obrączki ślubne?

Obrączki ślubne nie raz spędzają młodej parze sen z powiek. Stajemy przed trudnym wyborem, w końcu będziemy nosić je na palcu całe życie! Powinny więc nie tylko nam się podobać, ale być ponadczasowe i trwałe. W sklepach i zakładach jubilerskich jesteśmy zalewani przeróżnymi rodzajami – złote, platynowe, srebrne – można się pogubić. To bardzo ważna decyzja, powinna być dobrze przemyślana. Jak więc wybrać obrączki ślubne? 

Wspólnie wybierzcie materiał, z jakiego mają być wykonane obrączki

Zdecydowanie, to właśnie powinien być Wasz pierwszy krok. Zastanówcie się, co podoba Wam się najbardziej. Kobietom przeważnie łatwiej jest od razu to stwierdzić, ponieważ statystycznie częściej noszą biżuterię na co dzień niż Panowie i najzwyczajniej wiedzą, w czym czują się najlepiej. Wybierzcie się razem do zakładu jubilerskiego, czy sklepu z biżuterią i poprzymierzajcie na dłoni kilka pierścionków. Sprawdzicie w ten sposób co wydaje się być dla Was najlepsze. Nie ograniczajcie się jedynie do złota i srebra. Poproście sprzedawcę o zaprezentowanie rzadszych surowców, takich jak platyna czy miedź. Często młodzi nie wiedzą, że takie obrączki też są wykonywane i mile się zaskakują! Jeśli każde z Was upiera się przy swoim i jedno lubi złoto, a drugie srebro – przemyślcie zakup obrączek dwukolorowych. To dobry kompromis dla niemogących się zgodzić. Pamiętajcie tylko aby upewnić się, w jaki sposób materiały są ze sobą łączone. Zależy Wam przecież na trwałości na lata.

Grawerować czy nie?

To bardzo dyskusyjna kwestia, będąca od lat przedmiotem wielu przedmałżeńskich sporów. Jubilerzy dają nam możliwość wykonywania grawerów – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obrączki. Pary najczęściej decydują się na umiejscowienie tam swoich imion, daty ślubu, daty urodzenia małżonka, dziecka –  możliwości jest nieskończenie wiele. To bardzo osobisty element, ponieważ najczęściej tylko Wy będziecie wiedzieć jaki napis tam widnieje. Nikt przecież bez naszego pozwolenia nie zajrzy do wnętrza naszej obrączki. Możecie w ten sposób dodać intymności temu przedmiotowi, sprawić, że nabierze dodatkowego, zrozumiałego tylko Wam, znaczenia. Pamiętajcie, że jest to oznaka Waszej miłości i oddania. Wygrawerowanie ważnej dla Was sentencji czy słowa sprawi, że będą to unikatowe obrączki, jakich nikt inny nie ma. W razie zgubienia to także pomoże przy identyfikacji zguby. Często znalazcy, widząc takie ukryte sentencje chętniej zwracają pierścionki właścicielom. Warto o tym pamiętać.

Zdobienie obrączek kamieniami – czy to wypada?

Kiedy zastanawiacie się nad tym jak wybrać obrączki ślubne i nachodzi Was pytanie, czy coś wypada, czy nie, jak najszybciej odpędźcie od siebie te myśli. Tyczy się to każdego aspektu, również przy wyborze między obrączkami gładkimi a zdobionymi kamieniami. Pamiętajcie, że to Wasze palce będą one zdobić przez całe życie i to Wam powinny się one podobać, nie nikomu innemu. Jeśli marzycie więc o obrączkach dekorowanych diamentem, cyrkonią czy innym kamieniem – nie wahajcie się i zróbcie to! Zamówcie te, które będą dla Was wymarzone i wyśnione. Jubilerzy wychodzą naprzeciw takim parom młodym i w ofertach wielu z nich znajdziecie obrączki z szafirami, opalitami, cyrkoniami etc. Wyraźcie siebie, słuchajcie swoich intuicji i nie rezygnujcie ze swojego stylu. To najważniejsze z rad, przy wybieraniu obrączek ślubnych.

Przemyślcie, czy obrączki mają być jednakowe

Dawniej nikt nie zastanawiał się nad tym, czy obrączki będą jednakowe dla niej i dla niego. Było to kompletnie oczywiste. Pamiętajcie, że te czasy już dawno za nami i dzisiaj młode pary chętnie stawiają na swój styl. Kładą nacisk na to, że ślub nie zwalnia nas z bycia odrębnymi istotami i nasze gusta mogą być zupełnie różne. Jeśli jesteście więc osobami, które trwają przy jednym stylu ubioru bądź przynależą do jednej z subkultur, charakteryzującej się określonymi wzorcami wyglądu – przemyślcie na poważnie zakup dwóch innych obrączek. Komplet nie zawsze oznacza dwie identyczne rzeczy. Nie rezygnujcie z siebie, w końcu to „na całe życie”!