Categories Porady

Jak znaleźć dobrego adwokata rozwodowego?

W momencie, kiedy się rozwodzimy, to chcemy, aby nasza sprawa rozwodowa zakończyła się korzystnym wynikiem dla nas. Wiele rozwodów jest spowodowanych zdradą partnera, dlatego  atmosfera panująca w czasie tego procesu jest bardzo zła. Partnerzy w takich przypadkach nie przebierają w środkach, aby udowodnić winę jednej strony, ale też wywalczyć korzystne dla siebie postanowienia. Bardzo ważną kwestią w takim momencie jest odpowiedni podział majątku, który będzie zadowalał jedną ze stron sporu, ale też ewentualna opieka nad dziećmi. Ważna jest też wysokość alimentów, dlatego jest jeszcze wiele spraw do ustalenia przy rozwodzie. Dlatego tak ważna jest pomoc odpowiedniego prawnika, który pomoże uzyskać korzystny wynik w sądzie lub przeprowadzi mediację pomiędzy małżonkami.

Jak znaleźć dobrego adwokata rozwodowego w Krakowie?

Kiedy szukamy dobrego adwokata rozwodowego w Krakowie, to musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Należy najpierw zapytać znajomych i rodziny, czy nie korzystali z usług adwokata przy różowcach, a jeżeli tak było to, czy byli zadowoleni z jego usług. Przy wyborze adwokata od rozwodów trzeba też zwrócić uwagę na jego doświadczenie, ale też skończoną uczelnię. Wiadomo, że bardziej doświadczony prawnik będzie miał więcej tego typu spraw na koncie. Przed skorzystaniem z usług danego adwokata warto poczytać o nim informację w sieci, ale też można się z nim spotyka, aby zobaczyć, czy współpracy będzie się z nim układała dobrze. Wolimy współpracować z osobami, które rozumieją nasze potrzeby niż z ludźmi, z którymi nie do końca się dogadujemy. Kiedy bierzecie rozwód w Krakowie, to warto wybrać adwokata takiego, który ma olbrzymią znajomość przepisów, ale też podpowie nam, jakie dowody mamy zebrać, aby łatwiej wygrać sprawę.

Na czym polega praca adwokata przy rozwodach?

W momencie, kiedy zgłaszamy się do adwokata, to on chce dowiedzieć się najwięcej o szczegółach sprawy. Dlatego zawsze zapyta nas o powód rozwodu, ale też o to, czy rozwód ma być z orzekaniem winy lub bez. Bardzo ważną kwestią przy rozwodach jest podział majątku, dlatego możemy przez niego zostać zapytani, jak wygląda status prawny nieruchomości, które należą do nas, ale też, czy nie podpisywaliśmy z partnerem rozdzielności majątkowej. Ważną kwestią jest też opieka nad dziećmi oraz wysokość alimentów. Ważną sprawą jest napisanie pozwu rozwodowego i tym też zajmują się adwokaci.

Bardzo ważną kwestią, aby wygrać sprawę, jest to, czy prawnik w odpowiedni sposób przedstawi w sądzie zebrane przez nas dowody, ale też w jaki sposób będzie przekonywał sąd, że to z nami powinny zostać dzieci. Prawnik może być też bardzo pomocny w przypadku, kiedy będziemy chcieli ponegocjować z małżonkiem poszczególne kwestie związane z podziałem majątku i dziećmi przed rozprawą sądową, aby uniknąć wywlekania brudów na siebie podczas rozprawy rozwodowej.  W zależności od stopnia skomplikowania sprawy rozpraw może być klika, bo ciężko jest rozstrzygnąć wszystkie kwestie podczas jednej rozprawy, gdy osoby uczestniczące w sporze nie chcą odpuścić nawet na milimetr. W momencie, kiedy ktoś poszukuje prawnika przy takich sprawach to warto wpisać w wyszukiwarkę adwokat rozwód Kraków i poczytać opinie o działaniach poszczególnego prawnika i wybrać takiego, który najlepiej nam podpasuje.