Categories Dom i ogród

Jaką lodówkę kupić? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Zakup lodówki to inwestycja na lata, warto więc poświęcić więcej czasu na porównanie różnych ofert. Producenci prześcigają się w nowinkach technologicznych, używając innowacyjnych rozwiązań w celu przyciągnięcia do siebie większej ilości klientów. Imponują poszanowaniem planety, instalując systemy oszczędzające energię, szanują nasz czas wprowadzając technologię No Frost jako standard, kuszą designem spod ręki najpopularniejszych projektantów wnętrz. Jak więc zdecydować, jaką lodówkę kupić?

Jaka lodówka jest najlepsza do zabudowy kuchennej?

Czasy, kiedy lodówka była tylko lodówką, odeszły do lamusa. Teraz jest częścią wystroju kuchni. Odpowiednie wymiary powinny pasować zarówno do wielkości szafek i wysokości blatów. Liczy się wygoda, ale też funkcjonalność urządzenia. Lodówki chowane, ukryte za drzwiczkami szafek pomagają wprowadzić harmonię do wnętrza. Kolor lodówki nie rozprasza, a całość pomieszczenia wydaje się być czystsza i schludniejsza. Lodówki pod zabudowę posiadają specjalnie cieńsze drzwi, które przymocowuje się do frontów szaf. W żadnym stopniu nie umniejsza to ich szczelności. Nie warto rezygnować z zamrażarki. Wydawać by się mogło, że obecnie coraz mniej ludzi korzysta z opcji mrożenia mięs i robienia zapasów żywieniowych, jednak zamrażarki przydają się, kiedy organizujemy przyjęcia czy mamy gości. To, że nie są użytkowane na co dzień, nie znaczy, że łatwo jest się bez nich obejść.

Czy klasa energetyczna lodówki ma znaczenie?

Tak, najlepsze lodówki to takie, których klasa energetyczna wynosi A++ lub A+++. Klasy te oznaczają, jak i czy lodówka jest energooszczędna. To bardzo ważne dane, które nie powinny być bagatelizowane. Zdarza się, że małe urządzenie będzie zużywać tyle samo prądu co duże. Świadomość społeczna nakazuje dbać o planetę, także wybierane powinny być lodówki o wysokiej klasie energetycznej. Jeśli więc jednym z dylematów przy pytaniu, jaką kupić lodówkę jest wahanie się, czy powinna być energooszczędna, odpowiedź brzmi tak. Zamrażarkę kupuje się raz na kilka lub kilkanaście lat. To inwestycja w swoją przyszłość i swojej rodziny. Jeśli można zadbać jednocześnie o swój portfel i stać na straży ekologii, wybór wydaje się być jednoznaczny.

Jaką kupić lodówkę – czy lodówka musi być duża?

Wszystko zależy od preferencji kupującego, jednak należy pamiętać, że to, co wkładamy do lodówki, na co dzień nie musi wypełniać jej po brzegi. Minimalizowanie swoich potrzeb może mieć niefortunne konsekwencje w przyszłości. Kupując jak najmniejszą z możliwych lodówek, dostosowaną do codziennych zakupów żywieniowych, zaoszczędzimy przestrzeń. Lodówka zostanie jednak w domu na wiele lat, a potrzeby użytkowników mogą się zmienić. Wtedy konieczny będzie zakup nowego urządzenia, co naraża na dodatkowe, niepotrzebne koszty. Najlepsza lodówka to taka, która elastycznie będzie dostosowywać się do potrzeb użytkownika. Czyli nie zajmie za dużo miejsca, będzie zabudowana, ukryje się w kuchennej aranżacji, a jednocześnie będzie na tyle przestronna, że pomieści dodatkowe porcje jedzenia czy przygotowywane potrawy na przyjęcie. Istotnie wystrzegajmy się więc minimalizowania potrzeb, a dodajmy odrobinę więcej, niż wydaje nam się, że potrzebujemy.

Zastanawiając się, jaka lodówka jest najlepsza, warto zainteresować się dodatkowymi nowinkami proponowanymi przez producentów. Jest to na przykład wprowadzenie powłok antybakteryjnych, które zapewniają dodatkową ochronę przed niechcianymi drobnoustrojami. Systemy filtracji powietrza to ciekawe rozwiązanie, które zapewnia brak nieprzyjemnych zapachów z wnętrza chłodziarki. Dla osób wrażliwych na zapachy i nielubiących unoszących się aromatów taka lodówka będzie najlepsza. Dwu drzwiowe sprzęty zadowolą tych, którzy lubią mieć łatwy dostęp do umieszczonych w środku produktów i cenią sobie przestrzeń do przechowywania. Specjalne szuflady do warzyw uszczęśliwią smakoszy świeżych sałatek i soczystych, schłodzonych owoców. Duży wybór solidnych lodówek znajduje się na stronie https://burnpc.pl/kategorie/agd/agd-wolnostojace/lodowki/. Zajrzyj, a sam zadecydujesz, jaką lodówkę wybrać!