Categories Dom i ogród

Jakie kable grzewcze wybrać?

Gdy zbliża się okres jesienno-zimowy, każdy z nas powoli przygotowuje się na nadejście niskich temperatur. Żaden dom nie może być komfortowy, jeśli nie ma dobrze dostosowanego systemu grzewczego. Kiedyś w każdym pomieszczeniu znajdował się kominek, w którym tańczące płomienie dostarczały upragnionego ciepła domownikom. W dzisiejszych czasach stosuje się je raczej tylko w celach estetycznych, gdyż praktyczność nie jest ich cechą główną. Nowoczesne systemy grzewcze dostarczają wysokiej jakości komfortu domowego. Dlatego też coraz popularniejsze stają się specjalne kable grzejne.

Kable grzewcze – czy warto?

Kable są niezwykle praktycznymi produktami zapewniającym ciepło w naszych domach. Można je zamontować bezpośrednio pod płytki ceramiczne lub podłogi kamienne. Ogrzewanie podłogowe to prawdziwy luksus, na jaki decyduje się coraz więcej osób. Kable grzejne nadają się również do pomieszczeń o nieregularnych kształtach. Małe pomieszczenia i nietypowy kształt Twojej podłogi nie będą już stwarzać niepotrzebnych problemów, gdy zamontujemy ogrzewanie kablowe. Bardzo użyteczne i pożądane są także w renowacjach oraz nowo wznoszonych inwestycjach. Taki system ciepła zachwyci każdego domownika.

Kable grzewcze charakteryzują się także różnym nasileniem mocy. Ułożone w odpowiedni sposób zależny od poziomu izolacji budynku czy specjalnych wymagań klienta. Ich instalacja to bardzo szybki proces. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnym, energooszczędnym i niskoenergetycznym budownictwie. Są idealnym rozwiązaniem dla wnętrz będących w ciągłym użytku, ze względu na wolniejszy czas nagrzewania niż standardowe instalacje. Gwarantują niezwykle wydajne i tanie ogrzewanie. Ich zakup to inwestycja na całe lata. Można zapomnieć o wysokich rachunkach za ogrzewanie, montując kable grzewcze na pewno uda Ci się zaoszczędzić.

Jakie kable grzewcze wybrać?

Na rynku istnieje spora ilość firm zajmujących się ogrzewaniem kablowym. Przeglądając oferty, trudno jest się zdecydować i dokonać odpowiedniego wyboru. Jednak po przeszukaniu internetu, z pewnością dowiemy się, że kable grzewcze warmup to jedna z wielu ciekawych ofert, na którą warto zwrócić uwagę. Te profesjonalne kable posiadają mały przekrój o grubości 1,8 mm, co pozwala na szybką instalację. Dokonamy jej w ciągu paru godzin bez podnoszenia poziomu posadzki. Kabel warmup świetnie nadaje się do montażu w samej tylko warstwie kleju montażowego. Nie ma konieczności wykonywania grubej wylewki betonowej podnoszącej poziom podłogi.

W dodatku kable grzejne DWS mają szeroki zakres pod względem rodzaju posadzki. Nadają się do stosowania pod wykończeniem podłogi, takim jak: płytki ceramiczne, kamień naturalny, gres, marmur, porcelana, terakota i wapień. Firma Warmup jest godna uwagi, ponieważ zapewnia dożywotnią gwarancję, a w razie przypadkowego uszkodzenia systemu grzewczego podczas instalacji, można bez problemu go odesłać i po krótkim czasie otrzymamy nowy produkt całkowicie bezpłatnie.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, można skontaktować się z obsługą klienta. Eksperci pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb, wymagań i oczekiwań. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące wykonania czy montażu kabli grzejnych DWS. Ceny takich usług są atrakcyjne, wiele osób zaufało temu systemowi.

Na co się przygotować?

Jeśli chcemy przystąpić do projektowania ogrzewania podłogowego, musimy skupić się na kilku ważnych aspektach. Po pierwsze należy określić moc cielną, którą chcemy dostarczyć. Musi ona dostatecznie ogrzać wybrane pomieszczenie i w tym celu ustala się moc grzejną na 1m2 powierzchni. Następnie należy określić rodzaj materiału posadzki. Musi być ona odpowiednia, nadająca się pod ogrzewanie kablowe. Potem przechodzimy do ustalenia mocy jednostkowej, którą należy zastosować. Na koniec obliczamy odstępy między przewodami grzejnymi. Konieczne jest wzięcie pod uwagę wyłącznie powierzchni wolnej od zabudowy różnymi stałymi elementami, jak np. wanna czy meble bez nóżek.

Kable grzewcze to dobra inwestycja dla Twojego domu. Warto wziąć ją pod uwagę, szczególnie gdy posiadamy pomieszczenia o nieregularnych kształtach.