Categories Porady

Jaki plecak na rower wybrać?

Jazda na rowerze to bardzo intensywne oraz wymagające zajęcie. Jedni uwielbiają dalekie podróże, a inni mogą kochać niesamowitą rozrywkę, którą gwarantuje ekstremalna jazda po lesie. Najważniejsze jest jednak odpowiednie wyposażenie. Zalicza się do niego kask, odpowiedni strój czy też ochraniacze. Ważny jest też plecak, dzięki któremu będziesz mógł zabrać ze sobą niezbędne przedmioty, takie jak telefon czy też woda na czas podróży. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie plecaki rowerowe wybrać, to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się kilku ważnych rzeczy na ten temat.

Do czego przyda się plecak na rower?

Nie każdy używa swojego roweru do pobijania rekordów za wszelką cenę. Wielu rowerzystów, którzy trenują kolarstwo, używają swojego roweru do najzwyklejszego transportu. Jest to bardzo dobra inicjatywa z tego względu, iż przesiadając się na rower, możesz zniwelować dostawanie się znacznej ilości spalin do środowiska. Dla wielu może być to najprzyjemniejsza forma dojazdu do pracy z potrzebnymi do niej przedmiotami, takimi jak służbowy laptop czy dość ważne dokumenty. Co ciekawe biznes rozwinął się do tego stopnia, że każdy z nas może w dowolnej chwili zostać kurierem żywności. Polega to na transporcie zakupionego przez klienta posiłku pod jego drzwi. We wszystkich przypadkach posiadanie jednego z najlepszych plecaków rowerowych pomoże Ci przewozić ładunek z większym komfortem i zwykle z dodatkową ochroną zarówno zawartości, jak i Ciebie jako rowerzysty, dzięki wodoodpornym materiałom i odblaskowym detalom. Jedynym problemem w trakcie zakupu odpowiedniego plecaka będzie jego wybór spośród szerokiej oraz licznej gamy ofert. Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych propozycji, które warto rozważyć.

Jaki plecak na rower wybrać? – Plecak Chrome Industries Barrage

Chrome Industries Barrage to jeden z najlepszych plecaków rowerowych stworzony z myślą o trwałości oraz bezpieczeństwie. Charakteryzuje go bogate wykonanie z wodoodporną konstrukcją plandeki i zwijanym dachem, który zapobiega przedostawaniu się wody przez zamki błyskawiczne. Ta wytrzymała, trwała konstrukcja nie kosztuje tyle, ile mogłoby się wydawać. Pewne jest jednak to, że plecak Chrome naprawdę wytrzymuje próbę czasu, niezależnie od tego, jak intensywnie jest on użytkowany. Jaka jest pojemność tego plecaka na rower? Jest ona naprawdę spora. Bez problemu można zmieścić w nim o wiele więcej, niż sugerowałaby jego pojemność z rozszerzalną siatką ładunkową. Co ciekawe, posiada on specjalne paski do przewozu nieco cięższych bagaży. Dodatkowe korzyści obejmują takie funkcje, jak wbudowany uchwyt zamka, który zapewnia szybki dostęp, a niektóre modele są wyposażone w odblaskową taśmę, która zapewnia dodatkową widoczność w nocy.

Plecak Patagonia Black Hole

Jeśli szukasz plecaka, który sprawdzi się idealnie w każdych warunkach, to właśnie go znalazłeś. Patagonia to plecak wykonany z mieszanki solidnego ripstopu i poliestru powlekanego TPU. Jest on odporny na przetarcia i deszcz, ponieważ wewnątrz znajduje się specjalny materiał ochronny. Co ciekawe, wewnątrz mieszczą się dwa wyściełane rękawy, z których jeden jest wystarczająco duży, aby pomieścić 15-calowy laptop. Zapinana na zamek kieszeń na górze pozwala uporządkować niezbędne drobiazgi, a kieszenie z elastycznej siateczki po obu stronach pozwalają na zabranie ze sobą butelki z wodą i termosu do kawy. Pętle łańcuchowe z przodu torby dobrze sprawdzają się w przypinaniu kasku, gdy dotrzesz do celu, a panel z siateczki powietrznej zapewnia chłód i wygodę. Pojemność plecaka jest naprawdę duża, a jego cena nie jest wysoka.

Plecak Osprey Archeon

Wykonany jest on z płótna nylonowego z recyklingu. Występuje zarówno w fasonach męskich, jak i damskich, ma kieszenie na butelki po obu stronach, a z przodu znajdzie się też elastyczna kieszeń, która jest idealna na buty, mokre ubrania lub rzeczy, których możesz potrzebować w podróży. Jego pojemność nie różni się zbytnio od wcześniej wspomnianych modeli, a cena za ten gadżet również nie jest zbyt duża.