Categories Porady

Swingersi – moda, ciekawostka czy może coś więcej?

Swinging jest uznawany przez socjologów za alternatywny styl małżeński. Prasa była zainteresowana swingersami już w latach 50. ubiegłego wieku i na określenie tego zjawiska, dotyczącego głównie par żyjących w stałym związku, używała określenia “wymiana żon”. Jest to odmiana niemonogamiczna aktywności seksualnej, której towarzyszy duży stopień swobody małżeńskiej oraz wysoki poziom aktywności życiowe jako takiej.

Swinging polega na podejmowaniu stosunków seksualnych z inną osobą niż stały partner, na co ten oczywiście musi wyrazić świadomą zgodę. Można powiedzieć, że jest to rodzaj miłości, z wieloma osobami jednocześnie. W latach 70., popularne były związki, które można uznać za podobne do tych, które polegają na swingowaniu. Cechowały się one otwartością, tolerancją na niewierności małżonka oraz poliamorią. Pomimo że partnerzy uprawiają seks z różnymi osobami, to główny cel ich małżeństwa pozostaje nienaruszony, a jest nim miłość i monogamia emocjonalna ze stałym partnerem, której stosunki cielesne z kimś innym nie są w stanie zmienić ani w żaden sposób naruszyć.

Kim są osoby i małżeństwa swingujące?

Kim są swingersi? Tendencję tą, jak dowiedziono, przejawiają w szczególności małżeństwa, znajdujące się w średnim wieku i należące do tzw. klasy średniej. Swingersi to ludzie, którzy pełnią stanowiska kierownicze, są czynni zawodowo, majętni i religijni. Charakteryzuje ich to, że prowadzą stabilny i unormowany tryb życia, przestrzegają przepisów prawa, są politycznie liberalni i niczym specjalnym, nie wyróżniają się spośród innych osób w społeczności, w której żyją.

Amerykańskie media zgodnie uznały, że ten alternatywny styl życia może mieć pozytywny wpływ na małżeństwo. Stosunek do seksu partnerów (męża i żony), jest pozbawiony zabarwień rasistowskich, seksistowskich czy hetero seksistowskich. Oznacza to, że osoby te są niezwykle tolerancyjne, w sprawach dotyczących seksu i samego małżeństwa. Swingujące osoby, stawiają na pierwszym planie własne oraz indywidualne zadowolenie, doświadczane przez siebie stany emocjonalne, a także miłość do partnera, z którym zdecydowali się świadomie spędzić życie.

Uważają, że ten model prowadzenia życia seksualnego podnosi poziom zadowolenia z ich stałego związku, zwiększa obopólne zaangażowanie w małżeństwo oraz zbliża ich do siebie emocjonalnie. A także uszczęśliwia bardziej niż cokolwiek innego! Swingersi traktują swoją aktywność seksualną, podobnie jak każdą inną, podejmowaną przez siebie aktywność społeczną. Gdy jeden z małżonków się na nią decyduje, drugi zwykle mu w tym działaniu towarzyszy, nie mając do niego o to pretensji ani żalu.

Kluby dla swingersów oraz inne formy nawiązywanie kontaktu

Kluby swingowe, istnieją na całym świecie. Moda ta rozprzestrzeniła się w Japonii, Kanadzie, Anglii, Francji i w Niemczech. Kluby dla osób swingujących to z reguły lukratywne dobrze zorganizowane miejsca, zapewniające swoim uczestnikom wysoki poziom dostępnych dla nich atrakcji i oczekiwanej przez swingersów rozrywki. Zatem swingersi w klubach takich imprezują, tańczą, rozmawiają i bawią się do białego rana. Mają też okazję, by nawiązać interesujące ich znajomości, które mogą sfinalizować, uprawiając seks z osobami o podobnych poglądach. Podejmowana przez swingersów aktywność seksualna niekiedy ma charakter heteroseksualnym, a czasem pary decydują się na stosunki z osobami tej samej płci co one same.

Firmy zajmujące się swingers club organizują dla par i małżeństw angażujące ich zajęcia towarzyskie, wyjazdy i wycieczki wakacyjne, a nawet specjalne konferencje i seminaria, na których osoby te mogą swobodnie dyskutować o swoim stylu życia oraz rozwijać swoje zainteresowania. Jednym ze znanych amerykańskich biur podróży dla swingersów jest Lifstyle Inc. Oprócz tego w Internecie znajdziemy strony, ogłoszenia towarzyskie, serwisy i portale dla małżeństw swingujących. Polskie kluby, w których swingersi mogą się spotkać i w sposób inspirujący dla siebie, spędzić miło czas z innymi parami, możemy spotkać w Warszawie, Poznaniu czy Łodzi. Więcej informacji na sprawdzonym portal https://www.miastokobiet.pl/swingers-party-kim-sa-swingersi/