Categories Porady

Jakie zabiegi warto wykonać w centrum kosmetyki estetycznej?

Dynamiczny rozwój branży kosmetycznej oraz rosnące oczekiwania klientów wobec efektów wykonywanych zabiegów sprawiają, że na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów terapii. Powodem zainteresowania tematem są mniejsze lub większe wady urody, często spowodowane nieubłaganym postępem czasu. Współczesne centra kosmetyki estetycznej proponują rozwiązanie na praktycznie każdy występujący mankament urody, a zdarza się, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W ofercie znajdziesz zarówno krótkie i łatwe zabiegi na poprawę kondycji skóry, jak i terapie wymagające użycia specjalistycznego sprzętu. W zależności od tego, jakiego efektu oczekujesz, zabiegi zazwyczaj należy powtarzać co jakiś czas.

Popraw stan skóry twarzy – nieinwazyjne zabiegi

Najprostszym sposobem na poprawienie kondycji twarzy i nadanie jej pożądanego wyglądu w krótkim czasie są nieinwazyjne terapie kosmetologiczne. Szczególnie skuteczne okazują się peelingi mechaniczne i chemiczne, które pozwalają na łagodne pozbycie się złuszczającego naskórka. Jednym z popularniejszych to oxybrazja, polegająca na traktowaniu skóry za pomocą strumienia soli fizjologicznych pod ciśnieniem. Z kolei zaś mikrodermabrazja opiera swoje działanie na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka do właściwego poziomu.

Równie skutecznymi zabiegami oferowanymi przez dowolne centrum kosmetyki estetycznej są maseczki i płaty kolagenowe, które przywracają równowagę skórze. W zależności od rodzaju wybranej terapii możesz uzyskać efekt nawilżający, wygładzający oraz spłycić zmarszczki. Duże zainteresowanie zyskała w ostatnim czasie także infuzja tlenowa. Polega ona na wpuszczaniu pod skórę drobinek tlenu, które natychmiastowo odżywiają tkanki i poprawiają metabolizm komórkowy.

Skuteczne terapie przeznaczone dla całego ciała

Zbawcze korzyści dla stanu skóry może przynieść zabieg mezoterapii igłowej. Całość polega na wykonaniu mikronakłuć na skórze i wpuszczanie pod nią substancji odżywczych. W przypadku tego zabiegu możesz go wykonać zarówno na twarz, jak i całe ciało. Efektem, jaki uzyskasz, będzie poprawa jędrności i elastyczności skóry, a także nawilżenie oraz odmłodzenie. Terapia jest również pomocna w walce z cellulitem i zastosowana na brzuch lub uda, znacznie go redukuje.

Innym wartym zauważenia zabiegiem, jaki z pewnością zwróci Twoją uwagę w ofercie centrum kosmetyki estetycznej jest karboksyterapia. Warto zdecydować się na nią w przypadku problemów ze zmarszczkami, cellulitem, a także bliznami. Podczas terapii pod skórę zostaje wstrzyknięty dwutlenek węgla, który wykazuje działanie rozszerzające komórki i usprawniające przepływ krwi.

Korekcja mankamentów wyglądu, czyli medycyna estetyczna

Niekiedy zabiegi bankietowe okazują się niewystarczające i poprawienie wad wyglądu wymaga podjęcia trudniejszych kroków. Głębokie zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie są szczególnie problematyczną kwestią. Rozwiązaniem, jakie proponują centra kosmetyki estetycznej, jest zastosowanie botoksu, czyli toksyny botulinowej. Preparat powoduje zmniejszenie skurczu mięśni, dzięki czemu skóra znacznie się wygładza i efekt ten pozostaje aż do kilku miesięcy.

W przeciwdziałaniu starzeniu się przychodzi z pomocą także wolumetria. To zabieg z kolei stosowany, aby wymodelować twarz. Jeśli zmagasz się z problematycznym konturem, utratą jędrności i objętości widocznych na twarzy, ten zabieg jest dedykowany dla Ciebie. Terapia wolumetryczna skupia się na wstrzykiwaniu gęstego kwasu hialuronowego w kłopotliwe obszary. W efekcie objętość twarzy się zwiększa, a stan skóry poprawia i staje się elastyczna.

Oferta klinik jest szeroka i każda osoba, która pragnie poprawić niedociągnięcia w swoim wyglądzie bez problemu znajdzie w tym miejscu pomoc. Decydując się na dowolny zabieg estetyki kosmetycznej, powinieneś posiadać pełną świadomość, na czym on polega i wybrać odpowiednich specjalistów. Niezależnie od tego, który środek w centrum kosmetyki estetycznej wybierzesz, koniecznie zapoznaj się z listą przeciwwskazań do terapii.