Categories Porady

Tommy Hilfiger – jak rozpoznać oryginał?

Marka Tommy Hilfiger jest doskonale znana na całym świecie. Ubrania wyróżniają się prostym, nieprzekombinowanym stylem i wzornictwem. To głównie za sprawą klasycznych polówek z małym logiem na piersi marka zyskała rzeszę fanów. Niestety, cena ubrań nie należy do najniższych, co przyczynia się do częstego podrabiania produktów marki Tommy Hilfiger. Jak rozpoznać podrobione akcesoria i ciuchy Tommy Hilfiger? Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w te markowe ubrania, by nie naciąć się na podróbkę?

Czym wyróżnia się oryginalna koszula Tommy Hilfiger?

Produkty Tommy Hilfiger, oprócz walorów estetycznych wyróżniają się najwyższej jakości materiałami, z których są wytworzone. To one znacząco wpływają na cenę gotowego ubrania czy akcesorium. Oryginalna koszula Tommy Hilfiger wyróżnia się klasycznym, uniwersalnym krojem, który pokochały miliony osób na całym świecie. Dodatkowo wszystkie detale wykonane są z największą starannością, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Oryginalne zegarki, okulary czy perfumy pakowane są w firmowe pudełka, dodatkowo podnoszące prestiż tych produktów. Niestety, nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na wysoką jakość, która idzie w parze z dosyć wysoką ceną. Ten fakt wykorzystują nieuczciwe osoby i firmy specjalizujące się w produkowaniu podróbek. W internecie aż roi się od fałszywych produktów wytworzonych z najtańszego, nieoddychającego poliestru i słabej jakości materiałów, z których powstają ciuchy, buty i zegarki. Ubrania, dodatki i perfumy marki Tommy Hilfiger należy zatem kupować tylko ze sprawdzonych źródeł.

Podrobiona koszula Tommy Hilfiger – jak rozpoznać?

Podczas zakupów produktów sygnowanych logiem TH, musisz zwrócić uwagę na parę istotnych elementów:

  • Wewnętrzna metka- W oryginalnym produkcie marki Hilfiger metka ma delikatnie szorstką fakturę, co odróżnia ją od śliskich metek w podróbkach. Na metce polówek, koszul i ubrań wierzchnich znajdziemy również zapasowy guzik. Nowe ubranie posiada również wszyte zabezpieczenie przeciwko molom, które usuwa się przed pierwszym jego założeniem.
  • Logo- oryginalne logo jest niesamowicie precyzyjne, bez odstających i krzywych nitek. Podróbki, szczególnie te najgorszej jakości, posiadają logo niechlujne, krzywe, z kolorami nici odbiegającymi od oryginalnych.
  • Numer seryjny- Na metce wewnętrznej znajduje się kod produktu, który musi być zgodny z kodem na metce tekturowej.
  • Hologram- oryginalne produkty posiadają hologram, potwierdzający, że produkt przeszedł kontrolę jakości. Znajduje się od na naklejce wewnątrz produktu. Znajdziemy tam również nazwę produktu, numer oraz kod seryjny.
  • Struktura materiału- koszulki TH wykonane są z grubej bawełny, która jest znacząco wyczuwalna pod palcami. Podróbki najczęściej są z cienkiego poliestru, czyli materiału syntetycznego.
  • Szwy- podróbki najczęściej posiadają luźniejsze, nierówne, słabsze szwy. Należy dokładnie je sprawdzić, by ocenić, czy produkt jest oryginalny.

Obecnie repliki są podrabiane z coraz większą starannością, co znacząco utrudnia odróżnienie ich od oryginałów.

Gdzie kupić oryginalne produkty Tommy Hilfiger?

Aby mieć gwarancję, że kupujesz oryginalną koszulę Tommy Hilfiger, musisz przede wszystkim kupić go z zaufanego źródła. Serwisy aukcyjne i sklepy internetowe bez żadnych opinii nie są dobrym miejscem na zakup rzeczy z logiem Hilfigera. Zanim kupisz produkt przez internet, musisz zapoznać się ze wszystkimi recenzjami klientów i sprawdzić, czy ktoś nie napisał o sprzedawaniu przez sklep replik. Powinieneś wystrzegać się zakupów na rynkach i bazarach, gdzie podróbki znanych marek premium są na wyciągnięcie dłoni. Najrozsądniejsze są zakupy w firmowym sklepie stacjonarnym lub internetowym Tommy Hilfiger. Chcąc kupić ubranie premium, należy kierować się zasadą, że im taniej, tym gorzej. Po zakupie podrobionego produktu na ogół nie masz możliwości zwrotu, co oznacza zmarnowanie Twoich pieniędzy. Pamiętaj, że tak ceniona marka nie może pozwolić sobie na złą jakość i niedopracowanie swoich wyrobów. Gdy już kupiłeś podróbkę, koniecznie zgłoś to na policję, gdyż nieuczciwy sprzedawca podlega odpowiedzialności karnej.