Categories Porady

Konfekcjonowanie płynów – co to jest?

Konfekcjonowanie, zgodnie z oficjalną definicją, jest podzieleniem danego produktu na porcje i jego pakowanie. Przede wszystkim konfekcjonowanie to ostatni etap przygotowywania towarów do wysyłki – polega na posortowaniu, zestawieniu, zapakowaniu i oznaczeniu danej grupy produktów dla klienta. To przez konfekcjonowanie produkt kupowany przez Ciebie w sklepie wygląda tak, a nie inaczej. Jego celem jest również atrakcyjny wygląd produktu, który zachęci potencjalnego klienta do zakupu.

Konfekcjonowanie nie jest jedną czynnością, ale całą grupą. Może ono dotyczyć czynności wykonywanych ręcznie, ale także przemysłowo. W przypadku linii rozlewniczych natomiast chodzi głównie o ten drugi rodzaj.

Konfekcjonowanie płynów to np. etykietowanie, czyli dodatkowe oznaczenie produktów koniecznymi dla klienta informacjami, które uzupełnią część podanych już informacji. W skład konfekcjonowania wchodzi również nanoszenie potrzebnych oznaczeń, czyli chociażby kodów kreskowych lub QR. Mowa jest także o tworzeniu gratisów i przytwierdzaniu ich do produktu za pomocą kleju, taśmy klejącej, folii itd. Chodzi też o grupowanie produktów w kartony, zgrzewki itd. Trzeba pamiętać, że termin konfekcjonowanie dotyczy wyłącznie modyfikacji wizualnych, nie natomiast fizycznych danego opakowania. Ma to na celu ograniczenie ewentualności, w której klient otrzymałby inny produkt niż ten, który producent uznaje jako podstawowy.

Zależy Ci na dbaniu o wizerunek swojej marki? Powinieneś więc przemyśleć konfekcjonowanie! Warto również zaznaczyć, że warto skorzystać z ofert firm, które samodzielnie zajmują się produkcją maszyn stworzonych właśnie do tego zadania. Przez to będziesz w stanie idealnie dostosować maszynę do konfekcjonowania płynów do swoich indywidualnych potrzeb. Co więcej, zależnie od tego, jakiego typu opakowania stosujesz, powinieneś wziąć pod uwagę maszyny dostosowane do współpracy z opakowaniami szklanymi, metalowymi, plastikowymi itd.

Jeżeli produkujesz niebezpieczne substancje, maszyna do konfekcjonowania zostanie stworzona z materiałów odpornych na żrące chemikalia.

Cenisz sobie wygodę i szybkość produkcji? Postaw więc na maszyny ułatwiające konfekcjonowanie, które wpłyną pozytywnie na proces automatyzacji, t.j. nie będzie konieczna ich obsługa. Dzięki temu nie będziesz musiał zatrudniać dodatkowych pracowników, a produkcja będzie w pełni zautomatyzowana.