Categories Dom i ogród

O czym pamiętać przy aranżacji ogrodu?

Zastanawiając się nad zagospodarowaniem ogrodu, który mamy przed domem, łatwo możesz wpaść w pułapkę zaślepienia pięknymi inspiracjami z Internetu. Nie każdy styl pasuje do każdego domu, powierzchni terenu czy po prostu do wielkości ogrodu. W takiej sytuacji najlepiej oddać się w ręce profesjonalisty.

Skąd czerpać pomysły na ogród?

Źródeł inspiracji może być nieskończenie wiele. W sezonie wiosenno-letnim wszystkie supermarkety wprowadzają ofertę ogrodową. Nie trzeba kupować od razu tych produktów, by móc czerpać inspirację z zamieszczanych w gazetkach zdjęć. Wprawne oko wielbiciela ogrodów zainspirować się może ogrodami, które pokazywane są w filmach, reklamach lub teledyskach! Dla każdego pomysł na ogród znajdzie się w Internecie, wystarczy słowo klucz wpisać w okno przeglądarki, by po chwili wręcz zatonąć w ogromie dostępnych inspiracji. Warto spojrzeć także na projekty wdrożone już w życie, przykładem mogą być aranżacje ogrodów firmy Zielone Studio.

Mam pomysł i co dalej?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty profesjonalistów.. Nawet jeśli masz bardzo konkretny plan w głowie i wiesz, czego oczekujesz, planując aranżację ogrodu na własną rękę, możesz popełnić kilka podstawowych błędów, które ostatecznie sprawią, że nie będziesz zadowolony z efektów wykonanej przez siebie pracy.

Aranżacja małych ogrodów wymaga, by wykorzystać jak najlepiej dostępną przestrzeń, lecz jednocześnie nie sprawiać wrażenia bałaganu i nieeleganckiego przepychu. Wszelkie inspiracje i sugestie warto przedstawić osobie, która będzie projektować ogród. Ona najlepiej zadba o to, by ogród zawierał elementy, które sobie wymarzyliśmy i połączy je w taki sposób, by wyglądało to po prostu stylowo i przyjemnie.

Przeprowadzając się do nowego domu często jedną z pierwszych rzeczy, o jakich myślimy po rozpakowaniu rzeczy, jest tojak urządzić ogród przed wejściemJest to na tyle ważne, że wygląd domu z zewnątrz przekłada się na to, z jakim nastawieniem i w jakim humorze wchodzimy do środka. Na tym etapie warto się zastanowić, czy planujesz poświęcać pielęgnacji ogrodu dużo czasu, czy raczej wolisz, by wyglądał estetycznie, ale nie wymagał kopania w ziemi co kilka dni. Niechęć do ogrodnictwa wcale nie musi oznaczać rezygnacji z baśniowego ogrodu! Wszystko da się pogodzić lub po prostu skorzystać z usług ogrodnika, który całą „brudną robotę” weźmie w swoje ręce.

Nowoczesny ogród przed domem to marzenie wielu z nas. Mieszkańcy wielkich miast często narzekają na to, że ani na osiedlach, ani w centrum nie ma dostatecznej ilości parków i roślinności. Coraz częściej wycina się drzewa, a koszone miejskie trawniki wyglądają jak zgliszcza po pożarze. Dlatego też ciągnie nas do natury, coraz częściej zamiast spaceru po centrum handlowym wybiera się rodzinny wyjazd do podmiejskiego lasu. Natura nas uspokaja i łagodzi negatywne skutki stresu, które odczuwa każdy z nas. Nie zawsze mamy czas, by móc pojechać do lasu i odpoczywać na łonie natury. Warto więc taką naturę jak najbliżej swojego domu i cieszyć się zielenią niezależnie od okoliczności. 

Ile kosztuje aranżacja ogrodu?

Ogród idealnie rozplanowany pod teren, jaki posiadasz, nie ma jasno określonej, stałej ceny. Jest to sprawą bardzo mocno indywidualną. Wszystko zależy od wielkości posiadanego terenu, w którym będzie tworzony ogród, ale również od tego, na jaką roślinność się postawi. Wszak można wybrać klasyczne polskie jabłonie, lecz można również – w miarę możliwości – zapewnić sobie przydomową egzotykę! Oczka wodne, oświetlenie, chodniki – to wszystko może znaleźć się w Twoim nowoczesnym ogrodzie przed domem. Należy jednak pamiętać, że aranżacja ogrodu to inwestycja na lata, która będzie się codziennie zwracać poprzez tworzenie domu, do którego po prostu chce się wracać. Zielone Studio poza rozplanowaniem ogrodu oferuje również wykonanie projektu oraz usługi ogrodnicze. Kompleksowo zajmie się przydomową zielenią, tak, by lokatorzy mogli w spokoju cieszyć się jej pięknem.Zagospodarowanie ogrodu może być łatwe i przyjemne, wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalistów!