Categories Porady

Naszywki na ubrania militarne – propozycje

Militaria mają swoich fanów, których liczba znacząco rośnie, co potwierdza poszerzanie asortymentu sklepów działających w tej niszy. Należy się z tego cieszyć, to bardzo ciekawe i rozwijające hobby. Posiada również ciekawą odnogę, jaką są polowe gry militarne. Nie chodzi tu o paintball, a pełnoprawną symulację pola bitwy. Słynne ASG zatacza coraz szersze kręgi, nie tylko pośród młodzieży. Takie gry wojenne wiążą się nie tylko z kupnem atrap broni na kulki, potrzebna będzie też reszta osprzętu paramilitarnego. Dotyczy to również mundurów. Jeżeli zaś mowa o tego typu strojach, to konieczne będą również naszywki na ubrania militarne.

Mundur do ASG

Najpierw należałoby się zastanowić, po co w ogóle mundur? Przecież to tylko zabawa. No tak, ale każda zabawa rządzi się swoimi prawami. Tak samo można zapytać, po co piłkarzowi strój do gry, a hokeiście ochraniacze? Powodów jest kilka, zazwyczaj są one dosyć pragmatyczne. Po pierwsze, ubrania militarne są funkcjonalne. Używające ich służby robią to nie ze względu na swoje fanaberie, tylko praktyczne zastosowanie. ASG stanowi formę odwzorowania pola walki, czasami nawet konkretnych scenariuszy taktycznych, i dlatego wymaga mundurów. Są one bowiem wytrzymałe na warunki atmosferyczne, posiadają odpowiednią liczbę kieszeni oraz barwy maskujące. Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego mundury są na wyposażeniu zarówno armii, jak również fanów gier wojennych. Powód ten ma wiązek z naszywkami na ubrania militarne. Chodzi o rozpoznawalność na polu walki. Naszywki służą właśnie do identyfikacji – jako dystynkcja do szybkiego określenia łańcucha dowodzenia. Jeżeli używa się ich tak w wojsku, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to samo przy ASG. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego doboru emblematów.

Naszywki na ubrania militarne – jak wybrać?

Odpowiedź jest dosyć prosta – wedle własnych preferencji. Obecnie istnieje bardzo wiele sklepów oferujących asortyment z tej dziedziny. Wybór jest naprawę spory, zważywszy na dosyć specyficzną niszę. Można np. zajrzeć na stronę https://extremewear.pl/ i przekonać się, jak szeroki jest wybór. Szczególną uwagę przyciągać mogą naszywki wojskowe zgodne z normą Wz 2010. Są to oryginalne, używane przez Wojsko Polskie emblematy i oznaczenia dystynkcji wojskowych. Wiele osób zapewne chciałoby takich używać podczas rozgrywki ASG, w końcu idealnie spełniałyby swoją rolę. Tak, to prawda, istnieje jednak pewien problem – prawo zabrania noszenia wojskowych dystynkcji osobom nieuprawnionym pod groźbą sankcji prawnych. Oznacza to, że owszem, na czas rozgrywki można wcielić się w sierżanta WP, należy jednak pamiętać, by mundurów z takim oznaczeniem nie nosić w miejscach publicznych. Trochę mniej kłopotu jest z naszywkami na ubrania militarne oddającymi emblematy konkretnych jednostek – one z kolei świetnie będą spełniać funkcję szybkiego rozpoznawania podziału na drużyny w rozgrywce ASG.

Jeżeli kupować naszywki, to tylko w pewnych miejscach

Sprzęt zawsze należy kupować jak najlepszej jakości. Dotyczy to również detali takich jak naszywki. Odpowiednim rozwiązaniem byłoby wykorzystywanie emblematów spełniających odpowiednie normy, robionych stricte pod cele wojskowe. Sklepy takie jak https://extremewear.pl/ sprzedają asortyment zgodny z przyjętymi wzorami używanymi na mundurach Wojska Polskiego. Dlatego też można im zaufać pod względem klasy wykonania.

Cały sprzęt do ASG to spoty koszt. Począwszy od repliki broni, a skończywszy właśnie na mundurach. Do tego dochodzą jeszcze ładownice, amunicja itp. Dlaczego oszczędzać właśnie na detalach? Lepiej przygotować się dobrze od początku do końca. Poza tym naszywki na ubrania militarne mogą nadać Twojemu mundurowi polowemu naprawdę oryginalny wygląd. Nie od dzisiaj wiadomo, że niektóre z nich zawierają podnoszące morale motto. Dlaczego z tego nie skorzystać? Wystarczy odwiedzić odpowiedni sklep i wybrać potrzebny asortyment. Obecnie bowiem nie ma już trudności z dostępem do takich rzeczy. Wszystko więc zależy od kupującego. Wystarczy tylko wybrać pewnego, sprawdzonego sprzedawcę z odpowiednim towarem.