Categories Zakupy

Właściwości herbaty konopnej

Konopie siewne to rośliny kojarzone najczęściej z konopiami indyjskimi i nielegalną w Polsce formą ich zażywania. Tymczasem nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że posiadają one niezawodny pakiet cudownych właściwości. Początkowo konopie uprawiane były dla zastosowania w przemyśle włókienniczym, z czasem jednak zyskały ogromną popularność w medycynie. Co więcej, liście konopi mogą być przygotowywane nie tylko jako leczniczy napar herbaciany, ale doskonale sprawdzą się również jako baza kąpieli relaksujących i inhalacji. Można zrobić z nich również okład na bolesne stłuczenia i miejsca objęte stanem zapalnym. Jakie jeszcze są właściwości herbaty konopnej?

Cudowny eliksir antystresowy

Stany depresyjne i lękowe to jedne z najliczniej występujących chorób psychicznych w dzisiejszych czasach. Jakby było mało, potęguje je ogromny stres związany z zawrotnym tempem życia. Skutecznym środkiem w walce z depresją i stresem jest właśnie herbata konopna. Posiada ona olejki CBD, które dzięki swoim właściwościom neuroaktywnym normalizują pracę układu nerwowego, wspomagają proces regeneracji komórek nerwowych, działają rozluźniająco i kojąco. Pomagają również rozwiązać problem z bezsennością. Jest to więc naturalny napar, który łagodzi objawy nerwicy i pomaga ją zwalczyć na stałe. Jeśli czujesz, że stres odgrywa zbyt dużą rolę w Twoim życiu, zacznij od jednej herbatki dziennie, a już niedługo poczujesz znaczną poprawę i rozluźnienie.

Lepsze funkcjonowanie organizmu

Herbata konopna pozytywnie wpływa na najważniejsze narządy wewnętrzne naszego ciała. Wspomaga pracę serca, na które wpływają zawarte w niej kannabinoidy odpowiadające za obniżenie ciśnienia krwi i poprawienie krążenia. Wspiera również układ pokarmowy, pomagając w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, takich jak zespół jelita wrażliwego czy choroba Leśniowskiego-Crohna – łagodzi takie dolegliwości jak nudności, biegunki i zaparcia. Ale to nie wszystko. Herbata konopna wspomaga również pracę płuc poprzez wspieranie przepływu powietrza! Należy też podkreślić, że napar z konopi bardzo skutecznie pomaga zwalczać chroniczny ból. Dodatkowo wpływa także na hamowanie rozprzestrzeniania się komórek rakowych.

Moc witamin

Herbata z konopi to znakomite źródło przeciwutleniaczy, witamin oraz niezbędnych mikro- i makroelementów takich jak magnez, żelazo, wapń, fosfor i sód. Wszystkie te witaminy doskonale wpływają również na nasz wygląd!

Właściwości herbaty konopnej sprawiają, że jest one bezpieczna w stosowaniu, nie ma też wiekowych przeciwwskazań w jej piciu. Należy pamiętać, że aby odczuć poprawę samopoczucia, należy ją pić regularnie. Jej jednorazowe spożycie nie przyniesie od razu pożądanych efektów. Gdzie kupić wysokojakościową herbatę z konopi? Można ją zamówić np. w sklepie internetowym. Doskonałą herbatę o dwóch smakach oferuje sklep Cannaba Organics, który daje nam możliwość wyboru między herbatą o klasycznym smaku a smakiem lawendowym. Dużą zaletą sklepu Cannaba Organics jest przede wszystkim jakość herbaty, która opiera się na przebadanych roślinach w akredytowanym laboratorium na obecność tak niepożądanych składników jak: bakterie, grzyby i pleśnie, drobnoustroje, bakterie, metale ciężkie i pestycydy. Ogromnym plusem jest również atrakcyjna cena produktu.

Jak wynika z powyższego tekstu, picie herbaty z konopi nie posiada praktycznie żadnych wad. Mogą ją spożywać wszyscy. Bez obaw – rośliny przeznaczone do naparów niemal całkowicie pozbawione są składnika THC, odpowiadającego za halucynogenne właściwości konopi, które reaktywują się w trakcie jej palenia. Pijąc wieczorem herbatkę konopną, doskonale zrelaksujesz się przed snem, co przyczyni się do przyjemnego początku następnego dnia. Ponadto zwalczysz ból, zrelaksujesz się, pomożesz sobie w poważniejszych schorzeniach. Pamiętaj, żeby wybierać zawsze sprawdzone i dobre źródła. Co prawda z reguły jest to delikatna forma leczenia, ale grunt to zawsze dobra jakość roślin, które chcemy skonsumować.